| rockvandam a întrebat:

Salutare
Vreau sa stiu de ce penisul meu nu a mai crescut. Am 22 de ani si am un penis de 11 cm in stare erecta.Va mai creste? Sau va ramane tot asa.
N-am consultat niciun medic deoarece credeam ca dureaza mai mult timp sa creasca, dar a trecut prea mult.
Ce sfaturi imi puteti da?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are dimensiuni normale, asa esti tu facut. Nu ai de ce sa mergi la medic, nu ai nici o problema

| Violleta2022 a răspuns:

Ufff, este tarziu pentru tine baiete!
Penisul creste pana la 16 ani, chiar daca tu mai continui sa cresti pana pe la 20.
Din pacate, mama natura nu te-a inzestrat cu un organ prea mare, dar poti invata tehnici de satisfactie a femeii, folosindu-te de jucarii sexuale, de degete si limba.
Imi pare rau sa-ti spun, dar mostenirea ta de la tata, nu a fost una grozava si va trebuii sa te relaxezi, ca asa cum a gasit tatal tau pe mama ta, vei gasi si tu pe cineva, care sa te placa asa cum esti. Toata povestea ar putea avea un sfarsit fericit, daca ai vederi largi si la sex esti preocupat sa satisfaci si femeia de langa tine, dupa cum am mentionat mai sus, folosind alte tehnici happy

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia ta nu se mai poate da absolut nicio sugestie, sfat sau indicatie. Organele sexuale reproducatoare interne cat si cel extern adica organul copulator, in cazul persoanelor de sex masculin ajung la maturitate in jurul varstei de 16 sau 17 ani si din acest motiv din acel moment isi inceteaza dezvoltarea si cresterea. Marimea penisului este deregula ereditara fiind in confirmitate cu informatia genetrica inscrisa in cromozomii mosteniti. Va trebui sa te multumesti cu ceea ce te-a dotat natura. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ai săpat pe lângă el, l-ai udat, şi... nimic?
Atunci înseamnă că sigur nu mai creşte. Şi nu e nevoie să consulți tu medicii, de obicei ei consultă pacienții, nu invers.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, nu mai creste. Dar si cu un penis de o asemenea marime se poate face sex normal si poti satisface orice femeie, avand in vedere ca nici vaginul nu este prea adanc.

| minrest a răspuns:

Ramane asa. Femeia se culca cu cel pe care il iubeste, indiferent cat de lung are penisul; iar pentru mai multa placere, cunilingus.