| Ryana_4764 a întrebat:

Vreau si eu sa va cer parerea intr-o situatie mai delicata pentru mine. Pe 29 octombrie am avut un contact sexual cu prietenul meu, protejat. Iar pe 4 noiembrie mi-a venit menstra. In prezent am dureri in zona pelviana, si ma gindesc ce poate fi... Sa fie sarcina sau nu?
Astept raspunsurile voastre! multumesc anticipat
Pupici.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai avut un contact sexual protejat, menstra a venit la data la care te așteptai, nu văd unde ar fi sarcina!
Mai repede să te gândești la o răceală, un chist ovarian, etc.
Un ceai de mușețel și dacă durerile se întețesc, mergi la medic.
Pa, pa.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai daca ti'a venit menstra nu prea cred ca exista sanse sa fi insarcinata!

| Tania a răspuns:

Stai linistita.Mie mi se intampla sa ma doara uneori si mai bine de o saptamana dupa ce imi trece ciclu.
Asta este din cauza, frigului, curent pe la scoala.
Se mai intampla iarna

| lucik93 a răspuns:

Durerea din cate stiu eu nu e specifica unei sarcini mai ales ca ti-a venit si menstruatia.dar s-ar putea sa ai o infectie.du-te la un ginecolog

| naxon48 a răspuns:

Draguta daca ai avut atunci primul contact sezual cu baiatul este normal sa te doara deci nu iti fa proble.In alt caz ar putea fi o infectie dar sigur nu e sarcina asa ca fii pe pacewinking

| highcoconut a răspuns:

Pai nu stiu foarte multe despre medicina dar... daca ti-a venit menstruatia inseamna ca nu esti insarcinata sigur laughing