| Alex9696 a întrebat:

Salutari,am 20 ani si am o relatie cu prietena mea de 8 luni ea are 19 ani,problema mea este ca ma simt plictisit si evit sa ne vedem,parca se stinge dragostea si pasiunea fata de ea,in schimb ea nu se simte plictisita si ma iubeste pe zi ce trece mai mult,la fel eram si eu pana acum ceva timp,ne vedem zilnic si tot ce facem este sa stam la mine in fata laptopului si sa ascultam muzica(mentionez ca nu este pregatita sa-si inceapa viata sexuala).Mereu vorbim deschis si i-am spus discutat despre asta,ca am momente cand ma plictisesc si a spus ca ma intelege, as face orice sa fiu ca si la inceput.Vreau sa va intreb daca a mai trecut cineva prin asta si daca i-a trecut asa numita "plictiseala". Poate si lipsa sexului duce la plictiseala?

Răspuns Câştigător
| HunkMan a răspuns:

A intervenit monotoniaa, logic ca tu la 20 ani te plictisesti sa asculti muzica si sa va pupati/sarutati..esti barbat si e logic sa vrei mai mult, dupa ce o sa faceti sex o sa se schimbe situatia si ea o sa te iubeasca si mai mult laughing ai grija, vorbeste cu ea, bafta

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Plictiseala aia arata clar ca nu simti nimic pentru prietena ta. A trecut entuziasmul de la inceput, cand probabil credeai ca o iubesti, si nu a mai ramas nimic.
Lipsa sexului duce la plictiseala atunci cand nu exista sentimente mai profunde intre cei doi parteneri.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Te cred..in mare parte e de vina sexul.Dar daca nu este pregatita nu o forta..ai zis ca te iubeste..nu prea cred ca te iubeste asa foarte mult.Eu am facut-o cu prietenul meu cand il iubeam.A asteptat dupa mine un an.dar nu s-a plictisit.Iesiti prin cluburi, faceti lucruri noi, plimbati-va...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal sa te plictisesti, esti tanar esti la varsta la care trebuie sa exeprimentezi cat mai multe cearsafuri, lipsa contactului sexual in relatia voastra isi spune cuvantul cu desavarsire. pune capat relatiei si gasesti alta cu care sa te simti bine si sa faci nebuniile caracteristice varstei tale

| neutrino a răspuns:

Tu ai un singur scop:sexul. Atata timp cat ea te refuza este normal sa te plictisesti tot insistand. Faptul ca ea insa tot vine la tine acasa ar trebui sa-ti dea de gandit.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Asa functioneaza creierul fetelor, pe sistemul "lasa-ma-mi place" nu sunt pregatite de sex, da cand le zici hai la mine, nu refuza eheeeee

| Mussette a răspuns:

Daca ai facut cunostinta cu rutina, normal ca te plictisesti.

| Junioara17 a răspuns:

Nu aș zice că e vorba numai de abstinență aici. Se pare că nu e ea ceea ce cauți. Nu te poți plictisi de o persoană specială pentru tine, care a avut acel ceva de la început, din moment ce te-a atras. Cred totuși că o să întâlnești o fată care să te ducă pe culmile plăcerii fără să facă prea mare lucru. E important să comunici într-o relație, și cum voi ascultați muzică și nimic mai mult, nu se poate vorbi de o relație aici. Sunteți la vârsta la care ar trebui să trăiți și să simțiți mai mult. Dacă nu e ea fericirea ta, las-o să-și găsească pe cineva și tu fă la fel. Nu are rost să tragi de o relație care nu aduce nimic bun. Succes!

| Alex9696 explică:

Deci daca vom face sex voi inceta sa ma plictisesc?