| Atat_Drakoo_1998 a întrebat:

Salutari! Am o... mica problema, ammm durata normala a unei partide este de aproximativ 5-10 minute... Se poate face ceva in aceasta privinta? Adica sa dureze mai mult?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Stai liniștit. Cu cât vei exersa mai mult cu atât vei avea partide din ce în ce mai lungi.
Trebuie totuși să ți cont de faptul că lungimea unei partide va trebui permanent adaptată la parteneră.
Pentru o anumită fată, o partidă prea lungă poate crea aceeași insatisfacție ca și o partidă prea scurtă.
La capitolul ăsta încearcă să fi inteligent nu "sportiv".
"Maratoniștii" (cei ce dau din fund mult și fără rost) nu prea sunt apreciați de fete.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un act sexual cu durata de 5-10 minute este considerat ca fiind suficient de lung si cat se poate de satisfacator pentru ambii parteneri In perioada primilor 1-2 ani de dupa inceperea vietii sexuale. Multa sanatate!

| NuStiu06 a răspuns:

Dacă vrei poți încerca pezervativele și lubrifianții cu efect de intarziere, exista și unele creme dar nu îți recomand sa te complici