| anonim_4396 a întrebat:

Bunabatting eyelashes))) ammm 13 anii. vreau sa ma pun cu un baiat dar problema este ca sunt timida si nu stiu sa ma sarut. funda:* ce fac in situatia asta. apropo este o varsa mica sa ai iubit? straight face

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

"sa ma pun"? thinking nu mai inteleg noua generatie, ma simt de parca as fi imbatranit peste noapte.In ceea ce priveste limita de varsta la care poti incepe sa ai un prieten ar trebui sa fie 14 ani (undeva la limita imposibilului)cat despre faza cu sarutul,au mai spus-o si altii o spun si eu "totul vine de la sine" ca nimeni nu s-a nascut maestru in arta sarutului sau asa ceva. Daca esti timida ar trebui totusi sa-l lasi pe el sa faca primul pas, in cazul in care te confrunti cu lipsa de incredere, nesiguranta mai bine o lasi pe alta data (fiind primul tau sarut baiatul va intelege)

| Rolandd a răspuns (pentru AshuraElric):

Sigur tipul la 13 -14 ani e mare maestru

| AshuraElric a răspuns:

Depinde acum... daca baiatul respectiv a iesit de pe la 9 ani cu tipe mai mari ca el s-ar putea sa fi devenit intre timp un "maestru".
Serios vorbind, nu a mentionat si varsta lui asa ca...plecand de la premisa ca majoritatea fetelor in ziua de azi ies cu tipi mai mari (sau mult mai mari)in comparatie cu ele m-am gandit ca ar fi normal ca el sa faca primul pas, n-a spus nimeni ca este "maestru".

| Alex271262 a răspuns:

Sincer este o varsta mica sa ai iubit la 13 ani, din xn motive (foarte multe) pentru faptul ca esti timida e normal si restul si mai normal neavand experienta. sfatul meu este sa mai lasi macar 2 sau 3 ani sa treaca pana sa te gandesti la iubiti mai ales ca la varsta de 13 ani nu se poate chema "iubit". Ai grija de tine!