| mazgar a întrebat:

Salutari....azi am facut sex cu prietena mea si din intamplare mi -am dat drumul in ea...maine va face testul de sarcina si as vrea sa stiu cat timp trebuie sa ia anticonceptionale (daca nu mai facem sex sau facem protejat) si daca e ok sa inceapa de maine cu pastilele. Ms anticipat

23 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maine degeaba face testul de sarcina, testul se face dupa 21 de zile de la contactul sexual si daca am inteles bine, de maine vrea sa ia anticonceptionale? eu zic sa i a mai bine pastila de a doua zi apoi sa mearga la un ginecolog sa i prescrie ce anticonceptionale si cand trebuie sa inceapa

| Oana92 a răspuns (pentru mona):

Testele noi de sarcina se pot face incepand cu a4a zi de la contactul sexual

| dreamgirl94 a răspuns (pentru mona):

21? are u serious? 10 zile sweety:*

| mona a răspuns (pentru Oana92):

Interesant...da-mi si mie denumirea testului

| mona a răspuns (pentru dreamgirl94):

Cati ani ai?

| mona a răspuns (pentru mona):

Testul se face dupa 7-10 zile de la contactul sexual [scuze pentru greseala, ma grabeam si gandul imi era in alta parte]

| Oana92 a răspuns (pentru mona):

Barza si sure check. parca astea sunt, intreaba farmacista ca sa fi sigura. nici nu sunt foarte scumpe

| mona a răspuns (pentru Oana92):

Mersi

| dreamgirl94 a răspuns (pentru mona):

18,de ce? cauta in farmacie scumpa ca azi am auzit ca se pot face si la 7 zile...barza ii spune parcawinking

| dreamgirl94 a răspuns (pentru mona):

Pai zi asalaughing dar n-am inteles de ce m-ai intrebat cati ani am..parca conteazabig grin

| mona a răspuns (pentru dreamgirl94):

Asa din curiozitate...

| mona a răspuns (pentru dreamgirl94):

De barza stiam [doar am folosit acum 2 ani]

| dreamgirl94 a răspuns (pentru mona):

Cu ce te protejezi?

| mona a răspuns (pentru dreamgirl94):

Cu nimic, nu am luat niciodata anticonceptionale sau alte metode contraceptive, nu am avortat niciodata[imi mai pun speranta in metoda calendarului] dar am si luat o singura data escapelle pentru ca desteptu meu sot nu mai era sigur daca a scapat sau nu...

| dreamgirl94 a răspuns (pentru mona):

Interesantbig grin eu iau yaz ca sa nu risc...mersi:*

| Sara2 a răspuns:

Esti prost sau esti prea prost? straight face doamneeeee ce retardat straight face straight face straight face sunt shocata de asa o intrebare

| Sara2 a răspuns:

Cum adica din intamplare?(esti nesimtit? nu simti cand termini?) cum adica face testul la o zi?(vrei sa spui 21 zile poate) cum adica ia anticonceptionale dupa sex?(poate vrei sa spui postinor) pe bune mergeti la spitalu 9 amandoi pana nu e prea tarziu

| pantofipantofi a răspuns:

Te apuci de sex fara sa stii cu ce se mananca? e cum m-as apuca eu sa fac o ciorba fara sa stiu ce ingrediente trebuie
of copiii din ziua de azi straight face, nu o lasa sa ia anticonceptionale ca sarcina nu va disparea si va face un copil deformat
sa ia escapelle sau postinor, iar pe viitor folositi durex, nu mai fiti fraieri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ea e proasta daca nu stie ce sunt alea anticonceptionale si ca ele se iau inainte de a face sex.

Tu esti un mare nesimtit ca iti dai seama cand iti dai drumul.

Amandoi sunteti foarte aproape sa fiti parinti.

| Azµre a răspuns:

Ești retardat? Atunci o să îți spun Retardel să te știe toată lumea.
Să încep...
Retardel dragul meu, odată ce ți-ai dat drumul în ea, da poate rămâne însărcinată șanse destul de mari. Testul se face după ce întârziei menstruația, iar pastilele nu acum! Poate pastila de a 2 a zi să i-a Postinor, sau altceva.

| ValentinElTPU a răspuns:

Ar fi ok sa caute pe google
si chiar daca nu iti dai drumul, sperma tot va iesi, mai bine iti dai drumul, daca nu risti sa devi impotent

| colosul a răspuns:

Ma,cum sa iti dai drumu din intamplare?rolling on the floor), ori o faci protejat ori o scoti la timp...ai grija data viitoare, si cel mai bine ia pastila de a doua zii URGENT!

| Anna_Maurizzio_1976 a răspuns:

Sunt doua pilule de urgenta,-nu mai stiu cum se numesc-costa in jur de 50 de roni. Testul de sarcina il faci degeaba, el depisteaza dupa 7 zile sarcina...
O vizita la ginecolog ii v-a spune cum sa se protejeze, acum insa ia pilulele de urgenta si totul va fi ok.