| blastinshadow a întrebat:

Salutari!
Mai intai va voi spune povestea apoi voi pune intrebarea.
I-am spus colegei mele de clasa ca o plac.Aceasta e o fata timida, citeste mult, cu o copilarie partial fericita. Ea a fost socata cand i-am zis, supnand in continuu :"nu stiu ce sa zic". I-am spus dupa ore chiar in fata scolii, dar rnu am putut sta prea mult de vorba fiindca prietenele ei o cam grabeau.Era destul de emotionata oricum.Am vorbit in acea zi pe mess, am invitat-o in oras, si m-a refuzat si mi-a zis ca i se pare ciudat sa fie cu un coleg de clasa si ce o sa zica colegii.si m-a refuzat, totusi motivul mi se parea absurd.Am "inghitit" durerea din acel moment si am acceptat situatia.Am crezut ca, cu timpul, sentimentele vor disparea. Dar sentimentele au devenit tot mai puternice. A venit ziua ei i-am facut un cadou.si,inaintea vacantei de iarna am vrut sa-i spun ca o iubesc. S-a nimerit ca in acea zi sa avem chimie ultima ora si ea sa ia un 4 si era nervoasa. N-am putut vorbi prea mult dar mi-a zis ca nu stie ce sa zica, si ca ii pare rau... I-am zis dupa 2 zile, in vacanta, printr-un mesaj ca o sa fac totul sa fie ca o iubesc si o sa fac totul sa fie ca inainte. Am considerat ca are dreptate. Dupa vacanta, cand ne-am intalnit la scoala, am observat ca abia daca se putea uita 3 -4 secunde in ochii mei si isi intorcea privirea. Ea sta in banca din spatele meu.Am simtit un fel de "incordare" intre noi si o vad putin nervoasa cand vorbeste cu mine, adica nu nervoasa pe mine.se observa dupa miscarile corpului.Intrebarea mea este:ce sa fac sa scap de aceasta "incordare"? sau ar fi mai bine sa lupt pentru a fi cu ea?(mentionez ca deja am fost destul de ranit de ceea ce oamenii numesc "iubire" si vreau sa stiu daca isi mai are rostul sau daca o sa sfarsesc iar prin a fi ranit)

5 răspunsuri:
| Valeee09 a răspuns:

In ce clasa esti tu? Asta e destul de important sa specifici happy

| blastinshadow explică (pentru Valeee09):

Clasa a 11-a

| blastinshadow explică (pentru blastinshadow):

In ce am scris acolo:"ca o sa fac totul sa fie ca o iubesc " voiam sa zic de fapt "ca o sa fac totul sa fie ca inainte si ca o iubesc "

| Scarlett011243 a răspuns:

Sincer. nu stiu ce sa ii zic... Da-i o perioada de timp (poate era si "pe stop") (cum se zice) De obicei fetele sunt incordate in aceasta perioada sti?
Dai unpic de timp. crede-ma o sa se rezolve de la sine.

| blastinshadow explică:

Funda pentru un raspuns bun.