| anonim_4396 a întrebat:

Salutari TPU. Am si eu o nelamurire si as vrea sa ma ajutati happy
Acum ceva timp a intrat pe Facebook o fata destul de draguta de la mine din cartier pe mine cerandu-mi nr. de telefon. I l-am dat. O cunosteam doar din priviri pana atunci. Am vorbit o perioada ba chiar ne-am intalnit,ne-am sarutat, ma rog...era ca si cum am fi fost impreuna. Tin minte ca i-am oferit o data si un trandafir rosu,frumos. Deci incepusem sa tin la ea,de fapt si acum simt ceva pentru ea care nu-mi da pace. Bun, am vorbit o vreme dupa care s-a racit brusc.Adica raspundea greu la mesaje,nu mai suna,zicea ca nu are chef de vb. Eu am intrebat-o: Ai pe altcineva? In acel moment totul s-a dus de rapa: Mi-a zis ca ea place pe cineva si mi-a si zis chiar sa pastram distanta pentru ca ea deja isi facuse prieten. Am suferit mult,i-am respectat decizia. M-am comportat foarte frumos cu ea. eram tot timpul disponibil pentru ea. Daca avea vreo problema o ajutam,o luam seara cand iesea de la scoala cu masina,i-am vorbit frumos,niciodata nu am folosit cuvinte urate in fata ei. I-am respectat decizia si am pastrat distnta chiar daca mi-a fost destul de greu. Am mai pastrat totusi legatura. Ne mai intalneam,o mai sunam, dar nu ca inainte.Cred ca nu au trecut nici 5 zile de cand nu i-am mai dat nici un mesaj sau ceva si ma suna astazi sa-mi zica ca nu o mai bag in seama si ca de ce nu mai dau nici un semn de viata,avand in vedere ca ea are prieten. Eu ce sa inteleg din asta? Oricum in seara ast i-am dat block pe Facebook, i-am strers nr. de telefon din agenda si nu vreau sa mai am nici o legatura cu ea. Mi-a facut prea mult rau! Voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa continui,este bine ceea ce ai facut,te aperi!
I-ai oferit tot ce ai crezut de cuviinta si ea,linistita de simpatia si slabiciunea ta pentru ea,a trecut la victima urmatoare si si-a facut prieten.
Ai avut multa rabdare si ingaduinta cu ea,ai inteles ca poate nu va potriviti si i-ai respectat decizia, dar sa te trezesti si invinuit cand mereu ai avut cele mai bune intentii, deja e prea mult.
E bine sa o ignori acum, macar va intelege exact ce a pierdut.
Iar tu cauta sa te linistesti si nu mai accepta sa fii a doua optiune, niciodata!

| RevolutionX a răspuns (pentru greece12):

Chestia e ca nu inteleg de ce ma mai suna si imi zice ca nu o mai bag in seama, ca nu mai dau nici un semn de viata? Ce inseamna asta? Eu normal ca nu o mai bag in seama pentru ca vreau sa o uit si nici nu vreau sa ma bag peste ea din moment ce are prieten...

| greece12 a răspuns (pentru RevolutionX):

Avea nevoie de tine ca sa aiba un umar pe care sa planga, ti-a mai spus cineva asta, da,@Laura 927, probabil nu e prea fericita cu prietenul ei si avea nevoie de atentia si intelegerea ta, iar tu cum stateai cumintel, a considerat ca ai "neglijat-o"!
Tupeul are multe forme, sa stii.

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Astazi iar m-a sunat, dar de data asta nu i-am raspuns, am lasat-o sa sune. Chiar nu stiu ce sa mai cred...

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie sa intelegi decat ca ii e greu sa accepte refuzul si disparitia ta, se invatase altfel.

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Poate asa o sa-si dea si ea seama ce a facut happy

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

...si ce a pierdut!
happy

12 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Stii ce e aiurea? faptul ca a gasit pe altcineva tocmai din cauza ca te-a vazut asa baiat bun.Multe fete au tendinta sa transforme baiatul in catelus iar cand acesta e transformat complet, intereseul pentru el dispare.E mare pacat si sicner cred ca nu te-a meritat.si vorbeste inca cu tine deoarece actualul nu se comporta asa frumos plus ca stie cat tii la ea si nu ii strica niciodata un baiat in plus care sa ii faca poftele.
e aiurea rau cum baietii ok sunt cei care sufera

| neutrino a răspuns:

Accepta realitatea, adevarul este ca acum fata nu mai este interesata de tine.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca te-a ranit, si-a batut joc de tine in conditiile in care te-ai purtat foarte frumos cu ea si te-a lasat pentru altu ai procedat foarte corect.Stiu,te inteleg ca e foarte greu acum pentru tine dar o sa-ti treaca repede, o sa gasesti pe altcineva si o s-o uiti DAR ea o sa regrete iti spun sigur! Succes!

| Laura927 a răspuns:

Faci cel mai bun lucru!
Te foloseste intr-un fel si nu e bine pentru tine!
Sunt sigura ca s-a certat putin cu prietenul ei si de aia te-a sunat sa ii ridici putin moralul!
Tu nu esti a doua opțiune, dupa cum vad eu esti un baiat foarte bun si ea este o mare proasta!
Fii tare acum si nu o mai caută!

| stark47 a răspuns:

Nu vad ce sfat iti mai putem noi da din moment ce tu deja ai trecut la actiuni...
insa,cred ca ai fost prea drastic,insa tinand cont ca nici ea nu a fost sincera cu tine la inceput si a contianuat sa se foloseasca de tine,ma face sa iti inteleg actiunea.
insa,ca si o completare la actiunea ta probabil ca as incerca sa ii explic si ei pasi pe care i-am facut cand am decis sa o blochezsi sa nu o mai sun,cred ca daca ar vedea si punctul tau de vedere ti-ar respeca alegerile facute, ori ar incerca sa mai remedieze din situatie.
oricum, pe ea din ce mi-ai spus o consider genul de persoana care crede ca tot ce e la ea e perfect, la fel si actiunile si rationamentul, daca am dreptate ai facut bine ca te-ai indepartat de ea

| VIP3r a răspuns:

GABI7700 esti un cretin.
Cat despre tine, RevolutionX ai facut alegerea corecta, ai si tu viata ta, este normal sa iti doresti o relatie cu cineva care sa te respecte si sa te iubeasca. Aceasta fata nu te merita, daca ea a ales sa isi continue viata cu altcineva incearca sa faci si tu la fel. Incearca sa porti o ultima discutie cu ea in care sa-i explici situatia, spune-i ce a insemnat pentru tine si ca vrei sa o uiti pentru a reusi sa treci si tu mai departe, pana acum ai fost un baiat exemplar, fii pana la capat.
Toate cele bune.