| Sonny_5515 a întrebat:

Salutate tuturor:-)Daca vreau sa instalez un windows xp intr-un pc si sa-i fac doua partitii C si D.cum sa fac sa instalez windows-ul pe C iar partitia D sa o marescbig grin...stiu ca nu este categoria potrivita dar aici sunt cei mai multi vizitatori

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai in momentul instalarii windows-ului ajungi la un moment unde creezi partitiile dupa bunul plac :adica C il faci de ex de 30 Gb si restul pana la cat ai tu faci alta partitie D. Uite aici un tutorial de instalare si cu poze a XP-ului!
http://www.argento.ro/windows/tutorial-de-instalare-windows-xp/ (nota:vezi ca ai 6 pagini)
Bafta!