| 123abcd a întrebat:

Hey, am windows xp si vreau sa imi instalez windows 7, am 2 partitii d si c (unde e windowsul ), o sa se stearga si partitia d?

Răspuns Câştigător
| Damasc a răspuns:

Nu se va sterge si partitia D, decat daca selectezi tu sa se stearga amandoua. Windowsul este instalat pe partitia C deci doar cu ea ai treaba.In momentul instalarii selectezi stergea unei singure partitii si anume C, atat, D este optional! Uite si un tutorial in caz ca ai nevoie http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Daca vrei o stergi (si partitia d) daca nu, nu o stergi! cand incepe instalul la windows 7, iti va cere unde il instalezi. atunci, tu trebuie sa fii atent sa dai DELETE la partitia c, apoi format la partitia C, apoi incepi instalarea. dar sa ai grija, la marimea partitie C. pentru ca windows 7 sa ruleze bine, trebuie sa ai macar 20 de giga(deci partitia sa aiba 20 de giga). cu cat este mai mare, cu atat mai bine! succes la instalarehappy

| KodrutZ a răspuns:

Mai bine zi inainte de orice altceva ce sistem ai - procesor si memorie, in special.

| sorina_2296 a răspuns:

In C inta toate programepe intregi nu scurtaturile iclusiv windowsul

| mvp a răspuns:

Nu o sa stearga.