| crazyinlove a întrebat:

Sanii cresc inainte sau dupa ce apare menstruatia thinking Funda

Răspuns Câştigător
| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Inainte foarte putin, dar dupa isi dau drumul.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic dupa ce apare menstruatia incep sa creasca

| Azµre a răspuns:

Și și depinde de organism și de persoană, sunt fete cărora le cresc înainte, sunt fete cărora le cresc după sau sunt fete cărora le cresc chiar și dupa 18 ani.

| LineGuide a răspuns:

Daca menstruatia apare de la varste fragede ea declaseaza o crestere rapida. Daca fata se dezvirgineaza pana la 17-18 ani, va avea parte de o surpriza, sanii se vor marii(nu enorm, dar considerabil).

| JustRoxanne a răspuns:

Si inainte, dar si dupa se mai dezvolta! Pe la 18-19 ani cresterea se opreste.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Depinde de nivelul de dezvoltare, de la organism la organism e diferit. La mine de exemplu au inceput sa creasca de la 13 ani(putin de tot), apoi dupa aparitia menstruatiei, au crescut mai tare(oricum nu am sini mari). Acest lucru depinde de organism.

| CarmenElenaa a răspuns:

Ianinte.

| crazydeea a răspuns:

In general corpul unei fete incepe sa se dezvolte cu putin timp inainte de a aparea menstruatia!

| sunatelefonul a răspuns:

Iubita mea mie au inceput sa imi reasca inainte de menstruatie, dar putintel. dupa aparitia menstruatiei(in cazul meu cam tarziu) au inceput sa creasca cv mai marisori, dar nu foarte (la mine). Depinde de mostenirea genetica. Dar nu iti face griji ca o sa iti creasca la timpul lor, corpul tau nu va uita sa isi faca treaba. te pup si spor la crescutul sanisorilor ^^