| Iuliamalia1222 a întrebat:

Daca abia mi-a venit menstruatia, în cat timp imi cresc sânii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sanii nu cresc in functie de menstruatie, ci de hormonii pe care corpul tau ii produce.
La unele fetite pubertatea debuteaza mai devreme si sanii incep sa creasca pe la 11-12ani, la altele debuteaza mai tarziu si mult mai incep, incepand sa creasca dupa 16 -17 ani.
Sanii cresc si se modifica in fiecare luna, in functie de hormonii din corpul au si de transformarile aparute.

1 răspuns:
| MpvRoxi a răspuns:

Normal sânii cresc dinainte de a veni menstruația, dsr depinde de fiecare. Sunt fetite care au sânii crescuți la 9, 10 ani și fetițe cărora la 13-14 abia le cresc. Te grăbești? laughing