| anonim_4396 a întrebat:

Sarutul cu un barbat casatorit este pacat? In caz ca totul se rezuma doar la sarut si nu se ajunge si la sex...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O asemenea intrebare nu poate primi un raspuns cert, corect sau acceptat de toata lumea, din cauza convingerilor extrem de diferite privind etica si moralitatea unor asemenea manifestari. big grin

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu, dar s-ar putea sa iti placa tare, sa te exciti si sa vrei mai mult. altfel, doar castigi ceva experienta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este păcat deoarece tu îi strici căznicia omului, de ce faci asa ceva nu i ti este milă de biata sotie care este înșelată? Pune te tu in locul soției înșelate tu ce ai face? Ce varsta ai tu?

| minrest a răspuns:

Sarutul fara sex este ca dimineata fara dupa amiaza si seara, ca un cuib ale carui randunele au fost vanate deasupra Mediteranei, si mai ales ca niste lautari care au primit arvuna, dar nu au venit sa cante la nunta.

| Nemessys a răspuns:

Nu sunt eu cu religia. Nu stiu daca e pacat sau nu dar iti pot spune ca nu e corect.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu este păcat, dar zdreanţă cu siguranţă eşti dacă faci asta. Aş prefera, cu siguranţă, să aflu că bărbatul meu s-a dus la o prostituată pentru sex, decât să ştiu că are pe una cu care nu face sex, doar se sărută cu ea, adică o respectă

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ca multe preferi, "sa afli"...

| AnoAnonima0 a răspuns:

Da e.Ti-ar convenii să îți fure cineva iubitul și să se pupe cu el? Nu cred.O sa faci sa sufere când o sa afle că nu cred că doar la un sărut te oprești.Deci este păcat poate are și copii mă gândesc.

| Otto19 a răspuns:

Daa, orce faci cu un barbat casatorit e un pacat