| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat sa te indragostesti de un barbat casatorit si cu copii?

9 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pacat sa te indragostesti nu este, pacat e sa te bagi intro casnicie si sa o strici!
Gandeste-te daca ai fi tu o femeie maritata si cu copii si vine o alta care sa iti strice casnicia, cum te-ai simti? sad nu cred ca prea bine.
Mai ales ca barbatii in ziua de azi sunt foarte influientabili de cine nu trebuie...

| irina20 a răspuns:

Nu.Pacat e sa faci ceva in privinta asta si sa incepi o relatie.Pacat e ca la sfarsit tot tu vei suferi si vei fi singura.Pacat e ca (daca el ar accepta o relatie) copii lui au un astfel de tata.Cred eu.

| anonim_4396 explică (pentru irina20):

Treaba e ca eu chiar sunt cu acel barbat...

| irina20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci tu ai cel mai mult de pierdut...(in cazul in care ai incepe ceva)

| mona a răspuns:

nu e pacat sa te indragostesti...e pacat sa strici casnicia cuiva

| wolder a răspuns:

Nu este pacat.
dar nu este bine sa faci asta, mai bine il lasi in pace, iti vezi de viata ta si uiti de aceasta dragoste
el are familie si copii sunt foarte importanti, nu trebuie sa distrugi o familie si sa faci acei copii sa sufere.
Cum ar fi ca alta sa se indragosteasca de sotul tau, in timp ce voi aveti copii impreuna?

| Sofer a răspuns:

E păcat sa te bagi în căsnicia lor.

| Lumeaîn3D a răspuns:

N-aş spune că este păcat..Mai de grabă este o prostie să te bagi în viaţa cuiva şi să-i strici căsnicia şi familia. Sunt o grămadă de băieţi pe lumea asta... Încearcă să te pui în locul soţiei bărbatului de care cică îl iubeşti, cum te-ai simţi dacă o fată s-ar băga între voi şi din cauza asta să vezi cum suferă copii sau chiar sunt cazuri cînd ajung şi la suicid, e groaznic dar e adevărat. Ştii este vorba aia ''Ceea ce nu-ţi place, altuia nu-i face'' aşa că mai bine nu fă acest paswinking

| anonim_4396 explică (pentru Lumeaîn3D):

Nu vreau sa ii stirc casnicia dar nici nu mai pot trai fara el simt ca mor pe zi ce trece....ma doare atat de tare ca nu am fost eu cea cu care s-a casatorit...dejeaba sunt atatia baieti in lumea asta ca oricum niciunul nu este ca el. crying((