| Nutella123456789 a întrebat:

Scuzati categoria.Cunosc o fata care isi doreste mult sa devina dansatoare profesionista.Nu ma refer la animatoare ci la fete care danseaza cu artisti in emisiuni si concerte.Eu cred ca daca merge la un castig o va intreba daca are experienta in dans si ea nu are.Credeti ca are sanse in dans? Sau sa o sfatuiesc sa nu se mai gandeasca la asta? funda.

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Mai bine s`ar duce mai întâi la o sală de dans [Modern, dacă vrea să stea pe lângă artişti nu prea foloseşte dansul contemporan].Şi trebuie să aibă destui ani în spate înainte să meargă la casting.
Am fost şi eu 6 ani la dansuri şi am avut colege care erau mai mari, aveau mai multă vechime şi cam aşa, pe la 6-7 ani de dans s`au dus la casting.Dar nu contează numai vechimea, ci şi cât de bun eşti, dacă are în sânge mişcările e foarte bine, trebuie să prindă repede paşii, să`i ştie bine, pentru că una e undeva la sală sau în faţă oglinzii acasă şi una e pe scenă. Cunosc persoane care au câte 4 ani de dansuri şi sunt încă varză, deci trebuie să fie destul de bună.
În fine, îi urez succes.
Sayonara!