| Bubuuuu a întrebat:

Dau fundabatting eyelashes. Ce carti ati sugera unei fete de clasa a 7a? Ne. a dat profa` de romana sa citim carti la alegere si nu stiu ce sa citesc thinking Mersiii :*:*:*:*:

Răspuns Câştigător
| anonima97 a răspuns:

Elevul dima drntr-a7-a,o scrisoare de dragoste si ben hur. dar o sa o inteleg i mai greu,citestele pe primele doua, sunt fabuloase, nu mai stiu autori.

5 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult ''Elevul Dima dintr-a saptea''.

| Dxi a răspuns:

2 ani de vacanta de jules verne. mi-a placut enorm de mult, am citit-o de placere, am citit si vreo 10 capitole pe zi. sper sa-ti placa daca o alegi.

| DragonRO a răspuns:

La sud de dunare la vest de soree o carte destul de interesanta.CU Dragoste ju japonez 1 se indragosteste de 3 fete

| w0rkSpace a răspuns:

Calatoriile lui guliver de Jonathan Swift
Capitan la 15 ani de Jules Verne
Copiii capitanului grand de Jules Verne
Frankestein de Mary Shelley
Odiseea de Homer
Ilida de Homer
O calatorie spre centrul pamantului de Jules Verne
Heidi de Johanna Spyr

asta ti-as recomanda : *

| dreamy0girl a răspuns:

Cei trei muschetari-alexandre dumas
comoara din lacul de argint-karl may
o calatorie in cenrul pamantului-jules vern
oliver twist(nu mai situ autorul scuze)
inconjorul pamantului in 80 de zile-jules verne