| anonim_4396 a întrebat:

laughing)
Am o imaginatie foarte creativa, vocabular bogat etc.
Profa de romana crede ca citesc carti dar adevarul e ca...ma doare in **** de carti.
Fac o alegere corecta?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiecare carte pe care o citesti este o mare bogatie de senzatii, sentimente, informatii. Tu esti mai sarac, sufletul tau pierde enorm. Tu stii daca iti pasa de tine sau numai de parerea altora

| MiyakoSaki a răspuns:

Tu ce crezi?

| kingersome a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Pai,fac ce vreau eu cred.
Si sursa mea de inspiratie vine de pe net...care profii zic ca te tampeste.

| MiyakoSaki a răspuns (pentru kingersome):

Acum depinde si ce te inspira.Nu totul de pe internet este bun.Mai citeste si tu cate o carte, nu strica, si nu cred ca mori daca citesti.Sunt atatea carti, atatea genuri de carti, trebuie sa fie ceva si pe interesul/gustul tau happy

| Superior a răspuns:

Si eu sunt ceva de genul.

| Daniel9988 a răspuns:

Se vede ca te doare in **** de carti dupa intrebarea retardata pe care poti sa o pui.E ceva de genul:,, Maine imi rup un picior.Fac o alegere corecta?''

| kingersome a răspuns (pentru Daniel9988):

Faci o alegere corecta

| Daniel9988 a răspuns (pentru kingersome):

Pai da' eu ce ziceam?!

| kingersome a răspuns (pentru Daniel9988):

Ce ziceai?

| Daniel9988 a răspuns (pentru kingersome):

Parca suntem 2 nebuni

| Elide a răspuns:

Bine.dar nu o sa te apuci să citești acum La țigănci laughing Citești dacă simți sa mai ieși din lumea asta și să mai visezi. știi ce zic...

| ardei795 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu. Si eu eram la fel in 5-8 (acum sunt intr-a noua), dar dupa examen, mi s-a luat de tot si abia daca mai stiam sa rezum o poveste sau chiar ce am facut in ziua aia. Sincer, cred ca ar trebui sa citesti. Dupa aia o sa iti para rau. Talentul se pierde cu timpul, mai bine sa il muncesti cate putin si sa nu il lasi.

| IJustDeath a răspuns:

Poate, uni copii au o imaginație fără limite.
Deci da