| xNeequ a întrebat:

Scuzati categoria!? Salut TPU! Astazi mi-am luat un Huawei ascend y200 si cand dau la Magazin Play, acolo sa downloadez jocuri, merge pana aici, downloadez jocul, se instaleaza, dar cand sa intru pe el, nu merge, pot sa stiu de ce? Ce pot face in legatura cu asta?
Si inca ceva, cum setez sa mi se downloadeze pe card? sa nu mi se mai descarce pe telefon pentru ca are putin memorie. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Prezidentul a răspuns:

Fii atent, depinde de versiunea android a jocului! Daca tu ai android 3.2 pe "smarthphone" nu o sa iti mearga un joc cu 4.3! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| VladCepeș a răspuns:

Nu te scuz deloc. De ce toți aveți impresia că dacă puneți o întrebare tehnică la o categorie cu temă socială/medicală o să primiți răspunsuri? Și dacă primiți, primiți vagi.
Cât despre problema ta. Telefonul ăla deja a ajuns low-budget, procesorul său, memoria și procesorul grafic nu sunt destul de capabile să ruleze cele mai noi jocuri. Dă ceva exemple de ce ai încercat să joci... (Un Xperia Mini, cu o rezoluție mică, are probleme cu cele mai noi jocuri, și are un Scorpion de 1Ghz, 512MB RAM -pe hârtie, practic, nu prea e treaba așa roz- și un Adreno 205 parcă) Sper că te-am ajutat cu problema ta de origine sexuală...

| xNeequ explică (pentru VladCepeș):

Aha, cum zici tu.