| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati-ma.cam in aceeasi situatie sunt si eu. iau de 4 luni mercilon, si luna asta am uitat a 8-a pastiluta, nu am luat-o la ora 21 am luat-o la 8 dimineata. dar aseara m-am culcat cu prietenul meu, e posibil sa raman? am citit pe prospect si spune cadaca sunt in a doua saptamana de administrare nu e nimic, sa o iau cand imi amintesc si sa continuui blisterul. dar la a 8-a pastiluta sunt in a doua saptamana deja? va rog, daca vreti sa-mi spuneti ce as putea sa fac.va multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, esti in adoua saptamana, dar minim 7 zile dupa accidentul cu pilula trebuie sa folosesti prezervativ la fiecare contact sexual.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La intrebarea ta numai un medic iti poate raspunde, poate vede Brigaela intrebarea ta, sau mai bine ii poti trimite un mesaj privat.

| ukume a răspuns:

Citeste prospectul