| darkelf45 a întrebat:

[scuze categoria]. am loat o tigare de la mama din pachet ca sa vad si eu cum e sa fumezi. ce credeti; ca sa incerc?[13 ani]

15 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ai face cea mai mare prostie din viata ta

| georgiana_1403 a răspuns:

De ce vrei sa iti strici si sa iti bati joc de corpul si de sananatea ta? chiar crezi ca merita? mai tarziu vei ajunge sa fi dependenta si nu vei face altceva decat sa platesti pentru a-ti scurta viata. gandeste-te ca multi nu stiu ce sa faca sa se poata lasa de tigari iar tu intrebi daca sa incerci. nu e bine ce faci si prin asta nu e vorba ca iti bati joc de tine dar iti bati joc si de parintii tai care nu cred ca te-au invatat sa fumezi. sfatul meu e sa nu incerci pentru ca nu merita. nu castigi nimic daca incerci ci din contra mai mult vei pierde. bafta si sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu.

| Dennys1521 a răspuns:

Eu am 14 ani.
si uneori in fac cu ochiu tigarile
dar nu stiu. urasc fumul ala...deci cand merg intr-un bar ceva...toata seara imi simt gatul uscat
si asta doar ca sunt fumator pasiv
nici nu vreau sa-mi imaginez
cat rau iti pot face tigarile
nu-ti recomand
bafta.

| annkaa a răspuns:

Pai nu pierzi nimic daca incerci, numai sa nu cumva sa iei in fiecare zi cate una ca dupa aia devine nasoala treaba...

| crysty08 a răspuns:

Incearca dar sa ramai a incercat big grin degaba zicem noi nu incerca daca esti curios dar ramai la incercat e un sfat

| Fresh a răspuns:

Deci in primul' rand mama ta o sa afle ca u ai luat o tigare pentru ca o sa-i lipseasca una.si in a-l doilea rand iti distrugi plamanii si multe fete or sa te refuze daca fumezi tongue bafta!

| LittleGirlMonster a răspuns:

Eu am incercat.Si nu`mi place:-& Poti sa incerci, dar doar atat! De fapt, e treaba ta daca continui sau nu.Dar mie una nu`mi place sa fumez.happy

| Fantasy a răspuns:

Si eu am incercat acum muulti ani laughing sincer.mi s-au parut groaznice.nu inteleg cum oamenii pot fi dependenti de asa ceva.de atunci nu m-am mai atins de nici una.am mai avut odata o dorinta de a ma apuca de fumat dar, de obicei, cand imi vin dorinte de genu asta a doua zi sau a treia imi trece laughing

| HahahaAb a răspuns:

Incearca si o sa vezi ce oribil e...da tu incearca, da?!

| deya_3049 a răspuns:

Sa nu incepi sa fumezi,ii cea mai mare prostie, si dupa un timp trebuie sa fumezi in fiecare zi ca nu poti altfel, plus sanatatea ta.nu te apukawinking

| CynicalCunt a răspuns:

Chestia cu dependenta e doar un ****. Fumez de un an ~15 tigari/zi si pot sa stau zile fara sa-mi vina macar un gand sa ma duc sa-mi iau tigari. Imi mai aduce aminte cate unu ca eu fumez si ca am sa ii dau tigari.

| Stefii_6358 a răspuns:

Buna si eu am 13 ani laughing sh prima data am fumat la 7 ani sh ceva tongue pana cand m'a prins tata sh apoi m-am lasat iar la 10 ani sh ceva m-am reapukat iar m-am lasat iar pe la 12 ani m-am apukat iarrolling on the floor nu e mare lucru la primele 3-4 fumuri o sa te ineci laughing dar apoi mergetongue
NU INKERKA! DA DEPENDENTZA(eu pot sa ma las cand am eu chef.dar nu o faclaughing.). deci nu inkerka pentru ca o sa ai probleme cu mama tha.sh nu cred ca o sa-ti placatongue

| DamnedDark a răspuns:

Io zic sa nu incerci! ca o sa zici una azi una maine 2 poimaine... dependenta de tutun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Rea idee! Fumatul dauneaza grav sanatatii!
E mai bine sa nu te apuci, decat sa incerci sa te lasi dupa.
Scoate-ti ideea asta din cap!
Urmeaza exemplele bune, nu cele proaste! In mod sigur parintii tai au si multe calitati, lucruri bune, pe care ai putea sa le inveti de la ei. Succes! Viata lunga si frumoasa

| Shine_8160 a răspuns:

Incearca si vezi daca iti place si daca da aruncate de pe geam ca devii dependent si o sa iti dau o mare parte din bani pe tigari