| anonim_4396 a întrebat:

..
Saptamana asta merg cu ai mei la doctor sa fac analize.
Daca fumezi se vede la analize? Mentionez ca saptamana trecuta am fumat aproape un pachet, si ieri si astazi deloc...
Cum sa fac sa nu isi dea seama doctorul? straight face
( scuze categoria big grin )

Răspuns Câştigător
| Allan a răspuns:

Mă, ideea e că dacă sunt analize pentru,, detectat" dacă ai fumat, atunci clar se va vedea, dacă sunt nişte analize simple de sânge nu are nici o legătură. Dexemplu eu am plecat într-o tabără în altă ţară şi am avut nevoie de analize de sânge să nu fiu bolnav, bla bla, şi fumasem la ţigări în prostie şi aproape 1 gram juma de iarbăhee hee deci e ok, părerea mea.

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu se vede la analize, dar unii isi dau seama daca cineva e fumator miros hainele a fum, dintii sunt mai galbeni.Se vede uneori la radiografia la plamani la cei care fumeaza de cativa ani.

| DanielxD a răspuns:

Asta se vede la plamani si in sange(nu stiu ce concentratii trebuie sa fie).

| Oaste a răspuns:

Fumul de tigare ramane foarte mult in par. Fereste-te sa iti miroasa parintii parul