| laurentiuadrian a întrebat:

Scuze mie cam rusine de mine dar sper sa ma puteti ajuta si pe mine sunt un pic cam disperat ca ma termin foarte repede 2-3min maxim. dati-mi va rog niste sfaturi sau ce ar trebui sa fac sunt plecat pe dincolo si nu pot sa merg la doctor aici. va multumesc. si aveti grija d voi

2 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Nu e o problemă, e doar în mintea ta. Mii de ani strămoșii noștri ejaculau repede pentru că altfel îi mânca leul în savană sau venea unu și le dădea în cap. Recent omenirea a cultivat sexul și acum ne place să o facem mai pe îndelete. Ca să ejaculezi mai târziu trebuie să te dezobișnuiești de acest reflex. Înepe prin masturbare, când simți că te apropii de ejaculare te oprești și strângi capul penisului între arătător și degetul mare. Se activeză un reflex medular numit bulbo cavernos care inhibă ejacularea. Apoi când simți că începe să scadă erecția dar înainte de a o pierde de tot, începe din nou să te masturbezi și tot așa. În prima zi încearcă să faci chestia asta 5 minute pe ceas. A doua zi sau la două zile mai bine o faci timp de 6 minute, următoarea dată tot așa, sau mă rog, fă pași mai mici dacă tu crezi că e necesar. În timp ajungi să simți când îți vine și dacă ea nu a avut orgasm poți să te oprești, faci aceeași schemă și reiei mișcările până îl are și ea. Cu timpul nu vei mai avea nevoie să te oprești, vei controla din viteza mișcărilor.
P.S. Un alt secret este să îi provoci ei un orgasm înainte să o penetrezi, manual sau oral. Sau măcar să o aduci aproape de a avea unul, pentru că în felul ăsta aveți șanse mai mari să aveți orgasm simultan.

"mi-e" cam rușine

| laurentiuadrian explică (pentru raspunz):

Mersi mult crede-ma ca sunt foarte disperat pentru ca am pierdut cateva prietene din cauza asta si nu stiu ce sa mai fac. am sa incerc si metoda asta sa vad daca o sa mearga. mersi anticpat sper sa imi fie d folos.