| YoungMoneyWeezy a întrebat:

Scz categoria da e urgent.Maicamea vrea sa am duca sa-mi faca analizele si eu fumez de 2 ani.Problema este ca nu stiu daca va afla prin aceste analize ca fumez.Pls help meee...

Răspuns Câştigător
| Arcusor a răspuns:

Deci uite cum sta treaba asa mi s-a intamplat si mie si am auzit de faza cu laptele.Adica ia si baga lapte in tine cat cuprinde caci curata intr-un fel sau altul plamanii si toxinele din organism. Tine crede-ma pe cuvant.Sau ai grija ce si cum faci in asa fel incat sa il rogi pe doctor sa nu ii spui.Sau daca ai putine toxine ii poti spune maicatii ca iesi deseori prin cafenele si ai anturajul fumator si ai fumat pasiv.Alta cale nu cred ca ai. Apropo stai calm.Aaa si nu cumnva sa te impotrivesti maicatii daca ea iti spune:hai sa mergem maine sa iti fac analizele! tu nu care cumva sa spui hai so lasam pe alta zi caci isi va da seama ca amani.Doar ii spui hai sa mergem ca sa termin si sa vezi ca sunt curat si ca ma suspectezi degeaba si oricum tu te faci de ras nu eu.Bafta!

PS:Fundasmugsmug?

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Da, afla daca ai fumat in ultimele 2 saptamani, daca nu, nu va afla, nu vor iesi la analize. Lasa.te de fumat 2 saptamani si amana analizele din diferite motive.

| JohnnyBi a răspuns:

O sa afle. in corp iti raman toxinele si se vad pe fisele de analiza.

| buzeduulci a răspuns:

Ii poti spune ca ai inhalat din exterior. Persoanele care fumeaza afecteaza si prietenii pentru ca fumul lor este inhalat si de apropiati. E simplu. Vezi si duo cu zaharelul si nu te da de gol ca fumezi. Explica-i despre anturaj, sau, zii ca mergi la terase, cafenele, si ca acolo s fumeaza si se creeaza mult fum in jur care este inhalat cu usurinta.

funditoi? puppy dog eyes

| iricool1996 a răspuns:

Da,va afla sigur.Mai bine ii spui ca fumezi decat sa afle din analize.Te sfatuiesc sa o tutuiesti un pic inainte si sa-ti faci temele(nu mult, doar cat sa fie in stare buna). Daca ii gatesti este si mai bine...

| Adrian1602 a răspuns:

Doctorul isi va da seama imediat dar zii ca nu mai fumezi si roaga-l sa nu-i spune familiei tale asa am facut si eu.

| YoungMoneyWeezy explică:

Mulrumesc de raspunsuri.Ma vor ajuta fff.muuult.

| Laila668990 a răspuns:

Dupa ce ai fumat bea o cana de lapte rece...dar o sa afle ca in corp iti raman toxinele...dar te sfatuiesc lasate de fumat si posibil ca nu o sa afle
Sper ca ti-am fost de ajutor.