| Anays123456 a întrebat:

Se cunoaște o sarcina la 18 saptamâni? Pe 1 Ianuarie am avut contactul fără ejaculare in vagin. Poate doar de la lichid. Eu am avut 5 menstruații si 5 teste negative si un ecograf la 12 saptamâni si nu a spus nimic doctorul. Dar acum sunt balonata si simt ceva ca mișca prin burta, sânii imi sunt sensibili si ma dor. Ce credeți? As mai face un test de sarcina... ma doare foarte tare spatele si parca simt ca mi se mișca ceva in burta.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu mai face sex deloc decât după ce te căsătorești. Vrei să o ții tot în stresul ăsta? Din ce descrii acum nu prea sunt șanse să fii însărcinată dar Dumnezeu de aceea a planificat sexul pentru după căsătorie să ai liniștea psihică că cel care te-a ales nu te părăsește, o sarcină nu e o catastrofă, ai pe cineva care își asumă să fie tatăl copiilor tăi.

| KMaddieK a răspuns:

Totul a iesit negativ pana acum, nu vad sa fii insarcinata. Poate esti in perioada menstruatiei sau la ovulatie.

| AutumnDay a răspuns:

Daca s-ar putea ca sansele sa fii insarcinata sa fie cu minus, chiar asa ar fi si la tine. O sarcina se vede ecografic la 5 saptamani, hai 6 cel muuuult. La 12 s-ar fi vazut peeerfect. Te stresezi prea tare. De ce nu te protejezi cum trebuie, luand anticonceptionale, decat sa traiesti in stresul asta luna de luna? Mergi la planning familial sa iti precrie anticonceptionale.

| Anays123456 explică (pentru AutumnDay):

La 8 saptamâni si ceva am facut ecograful

| AutumnDay a răspuns (pentru Anays123456):

Nu conteaza, tot s-ar fi vazu. Less stress, iti faci rau tie.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Ești prea stresată.
Nu a exaculat în vagin.
Ai avut 5 menstruații până acum, nu poți să fii însărcinată.
Multă sănătate!