| SerenaCRK a întrebat:

Se dau variante la evaluarile nationale?
Urmeaza sa intru a 8 a si sunt curioasa in legatura cu examenele nationale.De exemplu anul acesta la mate s-a ales varianta 8.Cum adica varianta 8? S-au dat mai multe variante pe internet sau intr-o carte ceva si dupa au ales-o pe asta? Sunt cam confuza...Multumesc anticipathappyFunda pentru cel mai explicit raspuns si voturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ştiam că se propun, în comisia aia care decid subiectele, mai multe variante numerotate, se dau la sorţi şi cea care cade rămâne varianta pentru examen.Iar "norocul" nostru a fost să se extragă varianta numerotată cu 8.
Baftă`!

2 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Pai
noi puteam cumparao culegere
cu 45 de teste
dar
alea erau modele
in minister sunt 10 sau 100 de variante
nu stiu nici eu exact
dar din pacate noi nu avem acces la ele
si la ora 6 dimineata inainte de examen se extrage o varianta din elelaughing
si pe aia o nimerim noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ştiam că se propun, în comisia aia care decid subiectele, mai multe variante numerotate, se dau la sorţi şi cea care cade rămâne varianta pentru examen.Iar "norocul" nostru a fost să se extragă varianta 8.
Baftă`!