| entzückendesKätzchen a întrebat:

Se intampla ceva ce nu inteleg.De curand s-au mutat vis-a-vis un baiat de 25 de ani impreuna cu sotia si copilul nou-nascut.De fiecare data cand el trece pe langa mine ma priveste insistent incat iti da dureri de cap.Ma simt privita pe furisi. Daca se intampla sa fiu afara in urmatoarele minute iese si el privindu-ma iar.Ma simt ciudat.De ce face asta? Ieri eram la poarta si o masina a lovit un catel.Am alergat la el.La cateva secunde l-am vazut pe noul vecin cum alerga spre mine,iar sotia lui se tinea dupa el. La un momentdat i-a spus sotiei lui sa fuga dupa apa si apoi m-a privit,a vrut sa zica ceva dar a venit verisoara mea.L-am intrebat daca are catelusul picioryul rupt, iar el mi-a raspuns cu o voce tremurata.Totusi a reusit sa-l salveze.S-a ridicat si iar s-a uitat in ochii mei.Azi dimineata am iesit pana afara iar el era in curte si cand a auzit poarta mea se uita fix spre ea.Probabil a fost la magazin apoi deoarece l-am vazut la jumatate de ora venind din directie opusa.Cand m-a vazut la poarta a traversat strada cu o casa inainte de casa meas si nu a intors de loc capul.Nu inteleg nimic...De ce face ceea ce face?

11 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Sincer eu cred ca tie iti plece de el si nu sti cum sa intri in vorba cu el, altfel nu iteleg ce tot bati moneda pe cazul asta ai mai pus o intrebare sau 2 la fel ca de ce se uita ca te urmareste eu cred ca va place sa va urmariti unul pe altul.Sa zicem ca te-ar urmari si care ar fi problema? Poate sa se uite cat vrea ca de aia are ochi.

| entzückendesKätzchen explică:

Tin sa mentionez ca pe mine nu ma intereseaza catusi de putin acea persoana(aviz persoanelor aflate intr-un paradox al ratiunii concrete).Eu nu distrug familii, dar mi se pare jenant comportamentul lui...

| neutrino a răspuns:

Poate ca el este totusi un om bun, poate ca lui ii mai fug ochii si intentiile si spre alte fete si femei, dar sigur tu esti in pragul de a face o mare greseala.

| h3r a răspuns:

Dar unde-ai vrea să se uite dacă e peste drum? Nu tu ești în față?!
Maturizează-te și nu mai fi naivă! Dacă el e prost și se uită după un cur frumos, asta e greșeala lui, deci nu fă și tu o altă greșeală.

Nu mai băga orice în seamă. Îți imaginezi tu pe undeva că el te place(ceea ce o prostie) și apoi suferi că nu te bagă în seamă. O fi el tânăr și prost, dar e ÎNSURAT.

| grab a răspuns:

Cand se mai uita asa de insistent, intreaba-l insistent daca il poti ajuta cu ceva. daca zice ca nu, atunci roaga-l sa se uite mai mult la propria femeie, spune-i ca ai deja iubit si iti face rau prin atitudinea lui.
daca insista, roaga-l pe tatal tau sa iasa mai des cu tine din casa si pune-i asta in vedere. sigur tatal tau o sa fie destula intimidate pentru ala.

bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita si el ca i-au ramas ochii. dar tu de ce te uiti la el? de ce te intereseaza ca se uita la tine. vezi-ti de treaba si de viata!

| LineGuide a răspuns:

Vrea sa-si cunoasca vecinii, nimic grav. Vrea si el prieteni in jurul noi sale locuinte, cum toti am vrea. Asa e stilul omului, te priveste in ochi, iti da impresia de siguranta, e sigur pe el, nu se inseala cand vrea sa-ti zica ceva.
Mult noroc!

| robytoby a răspuns:

Orice barbat se uita dupa sau la femei, unii mai insistent, altii mai ferit. Nu spun de tine, in general, nu este bine ca o domnisoara sa se combine cu barbati insurati. Sigur o sa se ajunga la divort, nu este bine sa se desparta, copilul o sa ramana fara unul dintre parinti si poate o sa ramana marcat toata viata lui. Daca se despart ei ca nu se inteleg este cu totul alta problema, dar nu te sfatuiesc sa ai relatii sexuale cu acel barbat.
Mai tarziu ai sa platesti ce ceea ce ai facut.
Cauta un tanar de varsta ta si faceti nunta. Mult noroc in viata.

| CristyBv a răspuns:

Ce ma dezamagesc aceste cazuri... asa se dezbina familiile... Eu zic sa vorbesti cu el si sa-i spui sa te lase in pace, pentru ca are familie, copil, si ca tu nu vrei sa ai de aface cu el! Pentru ca asa este normal! Si daca persista, iti recomand sa vorbesti cu sotia lui pentru ca ce face el incalca moralitatea, of of of! Si sper ca tu nu vrei sa ai de aface cu el, pentru ca vezi si tu ce om este, cu familie, el se uita dupa prima domnisoara care ii iese in cale! Succes!

| unu23sizero a răspuns:

Daca i fug ochii, tot la divort se va ajunge pana la urma....alegerea este a ta

| Nesocotita8 a răspuns:

Probabil e atras de tine, cand exista un nou-nascut in fam., mama isi indreapta atentia doar spre el(vei intelege cind vei deveni mama)iar tatal se simte neglijat.Nu face prostia sa te bagi intre ei, e pacat sa strici o fam., sunt atatia barbati liberi.s-ar putea ca tu sa fi mai atrasa de el, ai grija