| nimicitorul a întrebat:

SALL TPU! Am si eu o problema ft serioasa, de anul anterior am intrat la liceu in clasa a9a si vreau sa spun ca incepand cu ora de sport(eu nu stiu fotbal) toti colegii au inceput sa faca misto de mine, imi spun ca sunt gay si multe altele.Eu sunt o persoana mai sufletista ma supar foarte repede le-am spus sa inceteze dar ei tot asa fac continuu, am ajuns sa am si niste conflicte cu ei.Iar acum cand ies pe strada zic sau(mi se pare) ca inclusiv toata lumea vorbeste despre mine si nu stiu ma simt al nimanui.Si parinti mi-au spus sa-mi scot din cap chestia asta si sa nu ma mai gandesc, sa ma concentrez pe mine.Am ajuns chiar sa iau si pastile si tot degeaba...in casa cand sunt cu ai mei nu am nimic dar afara....Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa ma omor ceea ce nu vreau. Uneori am incercat chiar sa ma sinucid.Din cauza lor sem asta numai ma pot duce nici la scoala fiindca voi inebunii iar.Ma puteti ajuta cu un sfat va rog din suflet.Nu glumesc.MULTUEMSC.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e bine sa te inchizi asa in tine.Incearca sa fii mai tupeist, sa le arati ca nu iti pasa de ce spun ei.Si daca ei fac glume pe seama ta, da-le si tu replici ca sa le inchizi gura, fii sarcastic si nu uita de tupeu.Trage-ti un zambet pe fata, fii mai tare si arata-le ca ai atitudine.Sunt si la mine in clasa baieti care nu au altceva in cap decat fotbal,dar si multi care nu au absolut nimic in comun cu fotbalul si nu sunt considerati in niciun caz gay, ba chiar se cred foarte smecheri, de genul "nu imi murdaresc eu hainele de firma pe terenul asta mizerabil" laughing
Si tu ridica capul sus, incearca sa-ti faci si alti prieteni, din clase diferite sau scoli diferite.Asa iti vei recapata increderea in tine.
Acum esti a 9 a. Dintr-a 10 a sau ma incolo o sa fuga toti de sport.Asa e si la mine, suntem o clasa de lenesi si toti chiulesc cand aud de sport.

| nimicitorul explică (pentru Bondarel99):

Tupeu hmmmmm...da-mi id tau sa vorbim mai multe daca vrei.ca ce-ai spus tu mai sus le am dar nu se potolesc astia trebiuie batuti rau dale-as m***elaughing)

| nimicitorul explică (pentru Bondarel99):

Eu cel mai si cel mai mult vreau sa-mi scot chestia asta din cap cum ca lumea vorbeste de mine.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sfat: Nu te sinucide. Chiuleste de la sport.

| nimicitorul explică (pentru William):

Nu e chiar atat de simplu pe cat crezi hai chiulesc dar eu cum rezolv treaba asta...ar trebuie sa nu mai stau cu gandu la chestia asta si punct.nu

| nimicitorul explică (pentru William):

Nu este chiar atat de simplu pe cat crezi, sa chiulesc hai ca oricine chiuleste da cum rezolv eu treaba sta ..ca pe mine asta ma macina ...intelegi.

| nimicitorul explică (pentru William):

Cum rezolv problema asta...nu cu sportu.

| William a răspuns (pentru nimicitorul):

Muta-te la alt liceu.

| nimicitorul explică:

William nu este char atat de simplu pe cat crezi, eu vreau sa stiu cum sa rezolv problema asta nu cu sportu ca de acolo a pornit.Intelegi,ca asa oricine chiuleste.