| zharmas a întrebat:

Salut de ceva timp motanul meu a disparut de vineri seara. De atunci nici ca l-am mai vazut mi se face dor de el. Ce credeti ca s-a intamplat cu el avea 1 an si cateva luni si era de 8 luni la mine... Credeti ca se mai intoarce? Posibil sa fie in calduri de 1 saptamana nu prea il mai vedeam statea in casa manca si pleca afara si mai venea a doua zi de dimineata. Zilele astea am vazut cv de parca ar fi fost el si niste vecini mi-au spus ca era el si ca a traversat strada l-am cautat intr-una sunt disperat ce sa mai fac?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu ai ce face, motanii se bat frecvent cu alti motani si se pot ranii grav si ori nu mai pot ajunge acasa din cauza ranilor ori mor in lupta, pe viitor daca nu vrei sa mai ai astfel de suprize cand iti mai iei un motan sa il castrezi si ala nu mai pleaca si nu mai este predispus la accidente

| zharmas explică (pentru Felys):

In 8 lunii nu a fost batut iar acum sa fie asa batut nu cred. ori este plecat prea departe la vreo pisica ori este prin zona blocat in ceva incapere.

| Buzi213 a răspuns:

O fi murit sau e plecat departe cu alti motani. Din pacate nu cred ca mai posibilitati sa faci ceva. Asta e. Ai pierdut un motan, e nenorocire mare?