Întrebare recomandată | Sim0nikaaa a întrebat:

Se poate ca unii baieti sa spuna " Te iubesc" fara sa simta ceva anume? Sau sa glumeasca pe tema aceasta?...voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

De ce nu s-ar putea?
Pot minți cu ușurință că iubesc pe cineva anume, fără să aibă sentimente față de acea persoană.
Şi da, pot glumi pe această temă.
Însă nu toți. Cei care fac asta sunt mai mult şmecheraşii care se cred tipii perfecți.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Desigur, şi nu doar băieţi, şi se întâmplă destul de des.

| Ofiintă a răspuns:

Cum se si spune: In dragoste si razboi totul e permis!".

Oricum, totul e posobil adica tot timpul trebuie sa ne punem semne de intrebare, un baiat trebuie sa-ti demonstreze iubirea nu este de ajuns doar sa spune, un gest pe care toata lumea il poate face!
Numai bine!
pa, pa

| MaDeclarFan a răspuns:

Da...dar fetele ce ar avea sa nu minta? Nici ele nu sunt sfinte. Oricine poate arunca vorbe, depinde de tine daca le cezi sau nu

| 95Cosmin a răspuns:

Depinde si in ce fel o zice, daca zice te iubesc si dupa vezi ca rade ca prostu atunci e clar ca minte.Vezi cum se comporta cand iti zice ca te iubeste, poate iti poti da seama.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Da.multi fac asa. spun te iubesc doar din obligatie sau pentru ca ea i'a spus asta chiar daca el nu simte la fel, si da se intampla si sa glumeasca.

| Azre a răspuns:

Da normal să te bnage în pat!

| h3r a răspuns:

Și fetele o fac.

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles ca pot sa spuna. Si nu doar baietii... si fetele fac asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate să spună oricine, indiferent că e fată sau băiat. Că nu-i cade nimănui dantura dacă spune " te iubesc " fără să iubească persoana respectivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se sphne cu usurinta cuv. Magic, fii atenta la contextul in care spune. Daca e inteeresat doar sa te bage in pat sau chiar vb serios. Cei care spun cuv magic o si arata in diverse forme, mai pe intelesul tau, mai in modul lui mai stangaci, dar o face. Daca sunt doar vorbe comoortamentul lui il va da de gol in cele din urma. Zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din diverse motive. Si nu numai adolescentii. Sau baietii.

| JustMusic a răspuns:

Exista persoane, fie baieti fie fete care spun lucruri cu foarte mare usurinta, pentru ei sunt cuvinte goale, un mod de-a manipula si de-a profita de cei care au impresia ca in acele cuvinte goale gasesc incarcatura afectiva de care au nevoie.

| NemNUZ a răspuns:

pai tu nu poti? big grin Normal ca poate sa zica.

| Borderline a răspuns:

Da.

| LolitaHaze a răspuns:

Da. Așa fac unii băieți.

| pisicutaanonima a răspuns:

Sincer majoritatea baietilor vor doar sa-si bata joc de noi fetele. asa ca nu te lasa la ei fii tare si asigurate ca te iubeste cu adevarat

| DreyP a răspuns:

Evident ca se poate,"Te iubesc" sunt doar doua cuvinte exact ca " ce faci", faptul ca noi i-am atribut la aceste doua cuvinte emotii nu are nimic dea face.
Stiu ca normal cand spui cuiva "te iubesc" ii spui cuiva drag(parintilor, rudelor, iubitului/iubitei), dar cu toate asta pentru anumite persoane nu sunt altceva decat cuvinte.
^.^

| steff2015 a răspuns:

De ce nu

| MakePeaceNotWar a răspuns:

Se poate dar... iti poti da seama daca e adevarat sau nu dupa gesturile lui.Fi atenta la fata lui, tonul cu care vorbeste, cum se comporta dupa.

| TheRoses0987 a răspuns:

Exista o vorba care sper sa te ajute:nu crede un barbat care iti spune ''te iubesc'' inainte de a face sex cu tine, ci crede-l daca iti spune acelasi lucru cand ai nevoie de cineva aproape.

| xXAncaXx a răspuns:

100% Da!

| Delfina a răspuns:

Eu zic ca daca vorbeste nu inseamna ca totul e cu adevarat. Faptele demon-streaza. happy.

| Soalli a răspuns:

Nu! dar, da. daca rade in timp ce-o spune atunci glumeste! Dar daca nu inseamna ca te iubeste cu adevarat! Sper ca te-am ajutat:*:*!

| AlexutzaaaThaMicka a răspuns:

Da se poate, eu am patit-o pe pielea mea(sa spun asa) cu un baiat care il placeam si il iubeam enorm de mult, si el imi spunea mereu ca ma iubeste, si acum cateva sapt. mi-a spus ca vrea sa ne despartim pentru ca el nu simtea nimic pentru mine, ci a stat cu mine doar asa ca nu avea ce face!
Deci da se poate! happy

| BeautifulGirl15 a răspuns:

Normal ca se poate ei nu se gandesc la faptul ca pe persoana de langa ei o va durea atunci cand va afla ca nu e adevart ce spun