| AllleAlllexandra a întrebat:

buna tuturor :*!
Sunt fata, am 15 ani si nu am fost niciodata intr-o relatie cu un baiat, nu am avut parte nici de primul sarut.Ma gandesc ca poate inca nu mi-am gasit un baiat pe care sa il iubesc asa de mult si care sa ma iubeasca desi am fost indragostita de 2 baieti si acum sunt indragostita de un coleg de clasa de la liceu.Ma enerveaza faptul ca baietii nu mai au tupeul ala sa vina sa iti spuna ca te plac sau ca te iubesc pentru ca si ei sunt timizi si rusinosi asa cum suntem si noi fetele desi ei isi ascund sentimentele atat de bine ..se cred mai smecheri mai cool da cand vine vorba de fata pe care o iubesc devin foarte fragili..si lor nu le place sa se simta asa si de aia isi ascund sentimentele? Pentru mine iubirea e cel mai frumos sentiment dar din pacate inca nu a venit vremea sa o impart cu cineva ..ar fi bine daca baietii nu si-ar mai ascunde sentimentele fata de fata care o iubesc. pentru ca nu isi dau seama ce pierd... poate va merge poate nu dar macar incearca. Ce sa fac in legatura cu baietii? Cum as putea sa imi dau seama daca ma place cineva sau daca cineva se da la mine pentru ca ma place si vrea sa fim impreuna pentru ca eu nu ma pricep la chestii de genul asta?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"se cred mai smecheri mai cool da cand vine vorba de fata pe care o iubesc devin foarte fragili"
Nu este asa, unii dintre baieti sun timizi iar altii perfizi, tac si te lasa sa te necajesti ca nu te baga in seama pana faci tu prostia de al baga pe el in seama si atata-i trebuie, in cazul in care te prosteste(ma refer in general) ca s afaci sex cu el se apara ca tu ai vrut-o. Placi un baiat din liceu, parerea mea e ca nu ar trebui sa existe relatii de prietenie intr-un mediu unde se barfeste. Nu dispera dupa baieti, esti doar la inceput de an si fi sigura ca se gaseste ala care o sa te placa cu aevarat, dar... daca esti vazuta ca iti zboara privirea dupa toti baietii, pentru mine este normal asa ceva dar altii care sunt batuti in cap inteleg aiurea, n-ai sa fi vazuta cu ochi buni, incearca sa nu esi mereu in evidenta iar cand ai ceva de spus sau de facut gandeste-te de mai multe ori nu faca in pripa, sunt multe de spus dar tin sa te felicit ca pana acum ai avut puterea de a nu face prostii ca altele de pe acest site, adica de pe la 12 ani au deja o relatie si din pacate exista si sex in acea relatie, oricum. graba strica treabakiss

| unknøwn a răspuns:

Îmi aduci aminte de o tipă care atunci când o mai aborda câte-un tip îşi spunea în gând: "Dă doamne să nu strice tot în primele 30 de minute, că am şi eu chef să mi-o trag în seara asta."
Simplu. Dacă ăia se simt atraşi de tine şi nu se dau la tine, înseamnă că-s prea p1zde. Ori.tu vrei să ai parte un bărbat, nu de-o p1zdă,aşa-i?

| suMRed34 a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa ii arati baiatului de care iti place ca ai sentimente pentru el. Daca si el are sentimente isi va da seama si iti va raspunde, ai rabdare si ai incredere in tine!

| TwiXXXie a răspuns:

Cunosc o prietena care are 22 de ani si nu a avut prieten pana acum(nu e urata, e foarte inteligenta si calculata, asteapta baiatul perfect) deci stai linistita

| kata92 a răspuns:

In mod normal baiatul ar trebui sa te abordeze. Dar ai putea sa ii zici celui pe care il placi un simplu "te plac"

| AllleAlllexandra explică (pentru kata92):

Si daca o sa isi bata joc? Crede-ma ca am mai trecut prin chestii de genul..de aia nu zic nimic.

| DimaondRax a răspuns:

Pai daca al cunosti atunci e mai usor.Dar primul pas este sa vorbesti cu el ca sa va inprieteniti despre hobiuri despre ce ai place.Trebuie sa al ascult si dupa daca va inprieteniti poti sa-i spui in fata ce simti si ca al placi sper ca te-am ajutat. Funda?

| DimaondRax a răspuns:

Draguta mea big grin.Asa vorbesc eu in general cu fetele sunt mai sensibil cu ele decat cu baieti pentru ca fetele sunt mai sensibile.Tu trebuie sa te imprietenesti cu el si sa va cunoasteti foarte bine dupa puteti incepe o relatie dar una de durata lunga chiar de viata nu fi genu ca las unul si vine altul daca iubesti cu adevarat si nu o faci doar de dragul sexului e bine dar nu prea am vazut eu relatii serioase la 15 ani si eu am 15 si jumate dar nu am vazut nici un prieten care sa aiba relati lungi.Deocamdata suntem niste copii fara gandire, mie imi plac fetele foarte dezvolate si mature care gandesc matur nu copilaroase.Ai rabdare dar sfatul meu este sa te imprietenesti mai intai dupa sa treci la treapta 2. Sper ca te-am ajutat funda?