| ZonExuu a întrebat:

Se poate ejacula in femeie si ea sa nu ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| MadaSweet18 a răspuns:

Un ovar nu poate sa elimine un ovul imediat dupa ciclu de aia am si spus doar prima saptamana dupa ciclu.Deobicei ovulul este eliminat cu 10-14 zile inainte de ciclu deci aia e perioada fertila.Crede-ma ca si eu folosesc aceasta metoda de un an de zile, am consultat si un doctor ginecolog deoarece voiam sa iau anticonceptionale si m-am razgandit dupa ce mi-a zis riscurile asa ca am intrebat daca este adevarata faza cu prima saptamana dupa ciclu si mi-a explicat ca in prima saptamana nu am cum sa raman gravida. Daca nu era asa, de un an de zile de cand folosesc metoda calendarului ramaneam gravida pana acum.

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu pe ce planetă trăiești?
Folosește prezervativul.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Se poate daca femeia e stearpa

| darrio2007 a răspuns:

Da.Dupa calendar.Cand ai sa fii insurat ai sa stii mai bine.

| Ea12345 a răspuns:

Da, daca unul dintre voi e infertil sau ea pe pastile.

| Matt24 a răspuns:

Daca foloseste anticonceptionale sau unul dintre voi este infertil sau ea foloseste alta metoda contraceptiva sau daca nu este in perioada fertila si urmeaza sa vina mos craciun peste o zi.

| Emilian65 a răspuns:

Da, se poate ejacula in femeie si ea sa nu ramana graviada in urmatoarele situatii:
1. Daca este in primele 3 zile dupa ciclu menstrual;
2. Daca folositi prezervativul;
3. Daca fata foloseste anticonceptionale sau ia pastila de a doua zi.

| Azre a răspuns:

SIgur că da!
Sunt multe modalități printre care enumerăm:
1)Anticoncepționale
2)Spermicide (Foițe, Lubrifianți Speciali, etc )
3)Prezervativ Feminin
4)Metoda Calendarului - Dar nu este eficientă rămânând mereu șansele de a rămâne însărcinată.
Și mai e cazul în care faci sex anal și te poți termina în anus sau oral și te termini în gură... așa că sunt destule posibilități să te termini într-o femeie și să nu rămână însărcinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa folosesti prezervativul!
Nu degeaba apara impotriva unei sarcini nedorite, dar si a BTS.-urilor.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, daca femeia ia anticonceptionale, sau e in zilele nefertile.

| Titanos a răspuns:

Nu

| Xenia16 a răspuns:

Doar daca foloseste prezervativ feminin sau anticonceptionale

| justsummer a răspuns:

Daca ia ea anticonceptionale.

| dreamgirl94 a răspuns:

Sunt asa scumpe prezervativele? NORMAL ca poate ramane gravida, ce ai avut in cap? gargauni?

| MadaSweet18 a răspuns:

Da,in prima saptamana dupa ciclu.

| Azre a răspuns (pentru MadaSweet18):

Nu e regulă. Fiecare organism reacționează în felul său!

| MadaSweet18 a răspuns (pentru Azre):

Niciun organism nu poate sa elibereze un ovul dupa ciclu menstrual.Intreaba un doctor ginecolog nu te lua dupa ce gasesti pe internet.

| Azre a răspuns (pentru MadaSweet18):

Depinde de organism și de ceea ce îl influențează nu este o regulă 100% nu există protecție împotriva unei sarcini cu metoda calendarului. Îți spun din perspectiva medicului.
Nu se poate să ai o garanție de 100%! Decât în cazul în care ovarele sunt polichistice sau organismul respectiv are alte probleme de sănătate.

| Azre a răspuns (pentru MadaSweet18):

Mădălina, oricum nu e cazul să ne contrazicem, tu știi una eu știu alta. Acum cum o fi o fi happy
Să ai o seară frumoasă

| MadaSweet18 a răspuns (pentru Azre):

Un ovar nu poate sa elimine un ovul imediat dupa ciclu de aia am si spus doar prima saptamana dupa ciclu.Deobicei ovulul este eliminat cu 10-14 zile inainte de ciclu deci aia e perioada fertila.Crede-ma ca si eu folosesc aceasta metoda de un an de zile, am consultat si un doctor ginecolog deoarece voiam sa iau anticonceptionale si m-am razgandit dupa ce mi-a zis riscurile asa ca am intrebat daca este adevarata faza cu prima saptamana dupa ciclu si mi-a explicat ca in prima saptamana nu am cum sa raman gravida. Daca nu era asa, de un an de zile de cand folosesc metoda calendarului ramaneam gravida pana acum.

| AxlRose a răspuns:

Da,in CUR

| Alle8D a răspuns:

Nu frate...

| SimpleBoy99 a răspuns:

99.9% NU! Exista sanse mici sa nu ramana insarcinata. Trebuia sa folositi prezervativul.