| princesyta a întrebat:

Se poate face avort spontan la 19 saptamani?sadca eu asa am auzit?sad va rog daca stiti ajutati-ma si pe mine, va multumesc din suflet

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista acest risc. Daca ai cel mai mic semn, du-te de urgenta le ginecolo (in clipa respectiva), fiindca pe langa faptul ca poti pierde copilasul, un avort la 19 saptamani iti pune serios viata in pericol.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doamne fereste, am vazut acum intrebarea ta anterioara. Sa nu faci nebunia sa-ti provoci un avort in 19 saptamani. daca e autoprovocat sau provocat empiric riscul sa-ti pierzi uterul sau sa mori este absolut imens. Practic ai sanse mici sa scapi din chestia vie si intreaga.
In plus, daca ai naste acum, copilul ar putea supravietui cu noroc si ajutor. Asadar, orice ai face, acum e crima cu adevarat si pedepsita de Codul Penal.

| psiholoaga a răspuns:

Exista posibilitatea asta. Eu cunosc pe cineva care a pierdut copilul la 6 luni. Daca sarcina decurge fara probleme si nu ai avut probleme sa ramai gravida, riscul este mai mic.

| marsy a răspuns:

E prea tirziu pn un avortt

| snepy a răspuns:

Nu va este mila ce acel copil?

| eni a răspuns:

Nu! Nu si nu!

| Klara a răspuns:

Aoleuuuu... avort la 5 luni?
crying
Cat de groaznic poate fi?
La 5 luni e deja mare copilul... :-s
Nu imi imaginez cum e acela un avrot spontan in luna a 5-a... :-s :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt insarcinata in 3 luni jumate, am incercat prin diferite metode sa dau acest copil afara, si cu pastile si cu injectii si tot nimic, inca nu mi-am adandonat dorinta dar cred ca le-am incercat pe toate ori am eu un organism prea puternic ori el nu vrea sa moara, desi ar trebui sa consult un doctor pentru ca eu consider ca l-am nenorocit fizic cu atatea pastile si atatea incercari

| princesyta explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre.si multumesc ca ati fost alaturi de mine., iar tu anonim happypoate imi lasi un mesaj sa stiu ce ai facut cu ingerasul tausadel acum e langa minelove struck si rade aproape tot timpul si e fericit in special datorita voua:*va multumesc din tot sufletulsad