| alexandrakarina a întrebat:

Se poate naste dintr-o simpla amicitie adevarata iubire pentru ca de curand mi-am dat seama ca m-am indragostit de cel mai bun amic iar el de mine, acu cateva zile m-ia cerut sa fiu iubita lui si nu stiu ce sa fac... voi ce ma sfatuiti... funda

Răspuns Câştigător
| ToxicBubless a răspuns:

Trebuie sa iti asculti inima, si sa nu te intereseze ce zic altii. Dar de obicei daca vrei sa fii cu un baiat/fata care iti e prieten fr bun si de mult timp mai tarziu cand va fi sfarsitul relatiei nu va ve`ti mai simti la fel de bine impreuna ca prieteni si va ve`ti distanta in + stiu asta din propria experienta... dar depinde de la om la om...Eu iti doresc succes si sa iti asculti inima nu doar sa te iei dupa parerile/sfaturile altorathinking Ajtpet funditabatting eyelashes:*

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Trebuie sa iti asculti ratiunea.Inima te cam fenteaza.Esti pregatita sa pierzi un bun prieten? Pentru ca e clar ca indiferent in ce termeni va despartiti ca inainte nimic nu va mai fi.Gandeste-te bine. Unii baieti sunt facuti pentru a fi amici si unii pentru a fi iubiti

| Carmen a răspuns:

Daca sentimentele sunt reciproce, ce te retine? Nu lasa o posibila frumoasa poveste de dragoste sa-ti scape prin degete. Bafta!

| Ciprian a răspuns:

Eu te-as sfatui sa accepti. Daca il iubesti si tu, accepta.
Si mie mi s-a intamplat

| claus a răspuns:

Nu. amicu sa ramana amic. punct.

| MariusPopa a răspuns:

NICIODATA sa nu dai o prietenie adevarata pentru o iubire posibil trecatoare.Iti spun din experienta.Mai devreme sau mai tarziu e posibil sa pierzi nu numai iubirea dintre voi ci si prietenia voastra sincera care ar fi putut dura ani sau poate pentru totdeauna.
Faci cum doresti dar...gandesti de deoua ori inainte de a lua o decizie.
Bafta.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna sigur ca se poate naste. O amicitie adevarata da nastere la iubire. Daca il placi eu spun sa accepti. Ce ai de pierdut? Merita sa ii dai o sansa mai ales ca iti place de el.Bafta si Sarbatori Fericite!

| ToxicBubless a răspuns:

"biancabia" asta am zis si euhee hee