| pol123 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata. Nu stiu daca chiar sunt indragostit sau nu. Cunosc o fata de mult, am fost colegi 8 ani, iar acum am ramas prieteni destul de buni. am mai fos tpe la ea vara de cateva ori insa toata relatia noastra este de amicitie si eu am inceput de cv timp sa simt ca o plac insa nu stiu dac e reciproc cred ca ea ma vede doar ca pe un amic (desi nu sunt sigur) si treaba asta ma descurajeaza un pic.sunt cam timid cu treburile astea. poate fi un semn ca ma place totusi fiindca din cand in cand daca ne intalnim ma chema la ea sa ma i pierdem timpul. cum pot sa-mi dau seama daca ma place? si cum pot sa-mi dau seama daca chiar sunt indragostit de ea?

Răspuns Câştigător
| crina_1119 a răspuns:

Pai din cate ai spus tu te-ai cam indragostit, nu poti spune ca o iubesti ci pur si simplu o placi. Dar totusi treebuie sa te hotarasti ce simti pentru ea deoarece daca o faci sa te placa si tu tot nu esti hotarat in privinta ceea ce simti nu e tocmai OK. Incearca sa ii arati ca o placi fa anumite gesturi din care ea sa afle asta. Daca e reciproc iti va raspunde la gesturi, dar daca nu inseamna ca ii esti un simplu amic. Bafta. Fundapuppy dog eyes?

1 răspuns:
| Madyyyy a răspuns:

Pai,singura solutie ar fi sa ii dai semne ca o placi sau daca poti si daca vrei sa ii spui ce simti cu adevarat. Daca ai inceput sa iti pui intrebari de genul:"Oare ma place?" e clar ca ceva, ceva tot simti pentru ea... Bafta! :*