| anonim_4396 a întrebat:

Exista prietenie adevarata intr-un barbat si o femeie? Daca unul dintre ei se indragosteste de amicul/amica lui, prietenia mai poate continua? Am un amic de cativa ani si acum cateva zile mi-a marturisit ca e indragostit de mine. De atunci lucrurile s-au racit intre noi si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

De obicei,relatia de amicitie dintre un barbat fi o femeie este cea mai buna! Dar in cazul in care apare dragostea/atractia fizica,lucrurile se complica. Daca amandoi ajungeti la aceasta etapa,toate vor fi execelente,pentru ca va cunoasteti defectele/calitatile,preferintele.Dar in cazul tau,se pare ca atarctia nu este reciproca; el s-a confesat in fata ta,dar tu nu pari interesata si aici intervina acea "raceala".Fa-l sa intealeaga ca nu il poti vedea decat ca pe un prieten foarte bun,ridica-i moralul, invita-l in oras, inceraca sa te comporti ca inainte cu el, nu-l respinge, si totul va reveni la normal.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil acum il vezi cu alti ochi mai ales daca nu te astepta-i la asa ceva din partea lui si sa nu vrei nici mai mult din partea lui in afara de amicitie, daca vrei sa fiti ca inainte spune-i si cu timpul reveniti la vremurile vechi

| VadTot a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci altceva decat "sa tai in carne vine"! Era de asteptat asa ceva ori de la el ori de la tine! Asa ca eu iti recomand sa alegi ori ramai langa el ori ii spui verde in fata situatia si trebuie sa inteleaga! De fapt cred ca a gresit mult pentru ca a alunecat la vale cu buna stiinta! Asa ca incearca sa i faci caderea mai lina ori il prinzi sa nu cada!laughing

| neutrino a răspuns:

Aceasta problema depinde de gradul de maturizare fizica si intelectuala al fiecaruia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să fii fidelă celui care-l iubesti. Atat. Nu-i trăda încrederea.

| Tops a răspuns:

Daca si tie iti place de el va iesi o relatie frumoasa. Daca nu iti place de el il poti refuza... si sa faci ceva pe ea de prietenie sau poti "mima" o relatie in care sa-i demonstrezi ca nu va intelegeti bine si apoi isi va da singur seama ca nu este o relatie frumoasa si sa ramaneti prieteni

| Alecs2012 a răspuns:

Daca nu-l placi ai putea sa-i spui ca o relatie se sfarseste de cele mai multe ori urat si ca nu ai vrea sa pierzi prietenia pe care o aveti si sr fi bine sa ramaneti prieteni... daca il placi poate fi mai mult decat o prietenie frumoasa intre voi.bafta :*. FUNDA?batting eyelashes

| Matzaa18 a răspuns:

Pai prietenia intre barbat si femeie exista. dar e mai complicata, la inceput merege totu bine, dar dupa, unul dintre ei sigur se v-a indragosti de celalalt. si asta ar putea strica prietenia pentru totdeauna big grin. Daca tu nu simti nimic pentru el. ar fi mai bine sa i-o spui, si ar trebui sa inteleaga, si sa ramaneti amici, dar n-o sa fie ca la inceput. cu timpu o sa-i treaca, dar daca il placi. da-ti-va o sansa si vedeti cum merge, daca merge bine. continuati, daca nu, asta e. sper ca am fost de ajutor, bafta! :* big grin.