| alll3xandra a întrebat:

Se poate o relatie intre 2 prieteni buni? si dupa ce se despart sa mai fie prieteni

13 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Da. se poate. insa dupa despartire, nu va mai fi aceeasi relatie de prietenie, NICIODATA.

| ChildrenOfBodom a răspuns:

O relaţie între 2 prieteni buni se poate, în cele mai dese cazuri.
Iar în privinţa rămânerii împreună, mă îndoiesc.
Deoarece se pot îndrăgosti iarăşi unul de celălalt aşa că o să înceapă să se ignore unul pe altul.

Aiurea chestie, dar în fine.
Buh-bye!

| AlinPlaya a răspuns:

Eu am fost impreuna cu cea mai buna prietena a mea, ne-am despartit si acum sunt inca cei mai buni prieteni. big grin Go get'em.

| alll3xandra explică (pentru AlinPlaya):

Asa as vrea si eu dar nu stiu daca se poate ca el putin cam incapatinat

| Ioana22B a răspuns:

O relatie intre doi prieteni buni se poate.Am un exemplu chiar in preajma mea, erau prieteni foarte buni de ani dupa care s-au combinat si sunt si acum de un an si ceva impreuna.Cred ca e minunat ca partenerul tau sa fie si cel mai bun prieten.Dar cand se termina nu cred ca mai pot ramane prieteni buni deoarece sti ce se spune "Daca ramai prieten cu fostul inseamna ca nu v-ati iubit niciodata sau ca inca o faceti". Deci va fi foarte complicat ca vor aprea gelozii si asta duce la receala presupusei "relatii de prietenie" pe care o aveti daca v-ati despartii.Eu zis sa incerci totusi si succes happy

| alll3xandra explică (pentru Ioana22B):

Asa eram si eu cu un fost prieten si acum suntem prieteni dar tot cand ies cu el se rascolesc amintirile si nu imi este prea bine

| Xtadelo a răspuns:

Da se poate. happy Cat despre despartire....ar fii o bataie de joc oh go on

| AriannaAri a răspuns:

Da, se poate o relatie intre doi prieteni buni happy. De exemplu eu cu iubitul meu, inainte sa fim impreuna, eram buni prieteni de ceva timp iar acum suntem impreuna de aproape 2 ani.
Dupa ce va despartiti, cam greu sa fiti prieteni, adica daca chiar v-ati iubit v-a aparea gelozia si o sa va fie greu la amandoi. Totusi, totul depinde de voi.

| Melii94 a răspuns:

E cam greu pentru ca dupa nu ar mai fii asa usor sa vorbiti fiecare despre altcineva..Insa daca tu crezi ca va fi o relatie frumoasa si de durata merita sa incerci.Acum depinde doar de voi.

| alll3xandra explică:

Pai nu vreaua sa pierd nici relatia de prietenie cu el dupa...asta e problema la mijloc la amun2 ca restul nu e problema

| alll3xandra explică:

Presimt ca relatia de prietenie s-a stricat si nu am fost nici cu el

| zuzabeyyy11 a răspuns:

Nu se poate ca 2 prieteni buni sa a aiba o relatie... dupa ce relatia i-a sfarsit ..vei avea o mare gaura in inima ta crying, am trait acest moment si nu vreau sa le traiasca si alt cineva crying, eu dupa acea relatie am fost trista mult timp crying

| pinks2 a răspuns:

Nu prea cred. sad