| Stanciu1234 a întrebat:

Se poate rămâne impotent de la masturbare excesiva? A mai pățit cineva? Cum se poate trata sau reveni la normal. Va rog fără mișto

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ramai impotent, mai degraba ai probleme de potenta: ejaculare precoce sau intarziata, scaderea libidoului, incapacitatea de a mentine o erectie suficient de mult pentru un act sexual de calitate.
Se trateaza prin renuntare la abuz si o relatie stabila cu o femeie rabdatoare si inteleapta care sa accepte 2-3 ani d relatii sexuale poticnite fara sa se crizeze

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi, impotenta o faci de la o boală, cum ar fi diabetul, sau daca contactezi o boală venerica transmisibilă sexual, asa ca spor la l@bă.

| doctorandus a răspuns:

Pentru impotenta te duci la medic, te trimite la specialist, faci analize si pe urma iti pune un diagnostic si-ti da medicamente. Asemenea probleme nu se rezolva pe forumuri.

Pont: daca-ti prescrie homeopate, cauta-ti alt specialist.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa devii impotent din cauza masturbarii excesive. Pentru a evita acest fenomen, ori o faci mai rar, ori nu o mai faci deloc.

| Eduard196 a răspuns:

In primul rand scapa de masturbare. Da se poate ramane impotent. Asa ca ai grija de tine. Opreste-te si nu o mai face niciodata

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

Esti obsedat sexual (obsedat de puritate sexuala). Absexual se cheama. Dorinta de a renunta permanent la masturbare este la fel de normala din punct de vedere psihiatric cu cea de a renunta permanent la mancare.