| Altair22 a întrebat:

Se poate "trata" gelozia?

...Chiar si atunci cand este >> excesiva

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca da, dar mai degraba nu sa o tratezi, ci sa te poti controla, asta presupune, experienta, practica, si evident nu in ultimul rand evitarea cazurilor in care poate sa apara gelozia in exces.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, gelozia nu are leac. daca iti poti accepta partenerul asa cum e, bine, daca nu, veti avea aceasta problema toata viata.

| simoSTAR a răspuns:

Pff...as vr si eu un "tratament" impotriva geloziei big grin

| marsy a răspuns:

Nu cred. k se poate trata. dar exista citeva shanse. de afi mai indiferent tongue

kratos
| kratos a răspuns:

Din ce stiu eu nu... Poate un consult psihologic pentru cuplu si intelegerea ar rezolva problema.

| luminita_7044 a răspuns:

Nu, oricum gelos ramine, chiar daca se duce la un psiholog. Psihologul o sa-l ajute sa-si controleze imotiile pe vietor, doar atit.