| ghimpeledincoasta a întrebat:

Se poate trai doar cu iubirea nemarginita fata de partenerul de viata? Daca imi poate raspunde cineva afirmativ, cu argumentarea de rigoare, argumentare care sa ma faca sa-mi schimb parerea despre asta...

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, sub nicio formă.
http://www.tpu.ro/......legate-de/
Uite întrebare similară iar răspunsul meu de-acolo e valabil şi pentru întrebarea ta.

| Crisu a răspuns:

Da, poate ca nu totsi cred asta, dar eu cred ca daca ai pe cineva alaturi, pe care iubesti.si care te iubeste nu mai ai nevoie de nimic.Cu sigurantsa de bunurile materiale ai nevoie, dar erau melodii in care se zicea ca renuntsi al tot.adica atunci cand tii la cineva, esti in stare sa faci orice pentru persoana respctiva.

| Bacemi a răspuns:

Iti raspund scurt si la obiect : Iubirea nu a fost, nu este si nu va fi niciodata de ajuns.

| Razvan a răspuns:

Doar? Nu cred.Inseamna sa iti impui sa te uiti numai la o persoana, sa crezi tot ce iti zice, practic sa nu mai judeci decat pentru el/ea.Sa renunti la tine pentru el/ea in sensul propriu. E un scenariu cam uratstraight face

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu, poate exista o specie de super-oameni evoluati care nu mananca, nu beau, nu ies in oras la cico si d-astea... eu nu fac parte dintre ei. laughing
Asta cu iubirea crede-ma ca e al dracu' de marginita. Eu nu mi-as paria viata si fericirea pe o un lucru atat de rar. Una-doua, oamenii se iubesc. Bineinteles, dupa o perioada nu se mai iubesc si atunci ramai cu inima franta si buzunarul gol. No, thanks.
A, exista atractie nebuna, flirt, atasare, dar hai sa nu mergem pana la a vorbii in dodii, gen "te iubesc". Eu una pe ele mizez intotdeauna.

| irina20 a răspuns:

Din pacate nu...

| Cristyn a răspuns:

Da se poate, maxim 30 ca apoi mori, dar mori din iubire smug

| Cristyn a răspuns:

Da se poate, maxim 30de zile ca apoi mori, dar mori din iubire smug

| 80Cris a răspuns:

Nu se poate numai cu atat. Oamenii au nevoie de mai mult, iubirea face multe, rezolva multe, dar nu rezolva toate problemele vietii. Sunt curioasa si eu ce raspunsuri vei primi la aceasta intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Dmonik a răspuns:

Un cuplu, in prima lor dimineata dupa casatorie:
- Iubitule, ce mancam la micul dejun?
- Iubito, noi ne hranim din dragostea noastra!
La pranz, aceeasi intrebare:
- Iubitule, ce mancam?
- Iubito, ti-am spus, ne hranim din dragostea noastra!
Seara, el se trezeste si o vede asezata pe calorifer.
- Iubito, ce faci acolo?
- Incalzesc cina!

Se poate trai fara iubire nemarginita, doar cu ea...nu stiu! Inca n-am incercat!

| Alphawolf a răspuns:

Iubirea nemarginita? Cat poate dura in conditiile explicate de tine? Dupa un timp apar certuri de la o ceapa, iar dupa un numar de certuri din motive rationale(!?), iubirea nemarginita se transforma in iubirea stomacului.

| mariana_9403 a răspuns:

Nu stiu ce vrei tu exact ce sa zici. daca poti sa explici mai in amanunt.cum adica " doar cu iubirea nemarginita fata de partenerul de viata?"

| mossu a răspuns:

Este o vorba:dragostea trece prin stimac. Acuma nu prea stiu ce sa-ti raspund, dar in doi totul se rezolva mai usor si dupa ce rezolvati problemele aveti timp si de iubire nemarginita.