| NotYourBuisness a întrebat:

Credeti ca un om poate trai o viata normala, fara dragoste, acel om crezand ca nu ii trebuie iubirea altcuiva in viata sa? Pareri?

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Cred ca exista oameni de genul asta, au existat si vor exista.
Oameni care au treit singuri, poate inconjurat de iubirea familiei, dar fara un partener de viata

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Pana se linisteste, da! Poate trai! Apoi, nu! Bafta!

| Miley a răspuns:

E greu daca nu ai pe cineva sa te sprijine insa odata ce intri in aceasta"hora"o sa ai de suferit mult daca nu faci alegerile potrivite

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iubirea poate avea multe forme. fie ca vine din partea unui partener de viata, a unui parinte, frate, prieten, animal sau vreo divinitate inchipuita

| Ankutzaaa a răspuns:

Parerea mea, este ca nu! Categoric nu!
Cred ca un astfel de om, nu e sanatos, are probleme psihice, sau a fost dezamagit in dragoste si s-a dat batut.
Pupici! :*

| Malinutza99 a răspuns:

Nu... nimeni nu poate trai fara dragoste. E inevitabil sa te indragostesti de cineva pentru ca inimii nu-i poti porunci sa nu iubeasca.

| NotYourBuisness explică (pentru Malinutza99):

Atunci eu cum pot sa i poruncesc? Si din cate stiu eu inima este doar un muschi nu are legatura cu nici o emotie poate cu viteza de pompare a sangelui! Spun asta fara intentia de a jigni

| Malinutza99 a răspuns (pentru NotYourBuisness):

Nu-i poti porunci! Noi am fost creati pentru a ne iubi unii pe altii si, da. Inima este doar un muschi, dar noi vorbim despre inima la figurat, nu la propriu.