| Mihaitza18 a întrebat:

Seara tuturor, am si eu o problema la care vreau niste raspunsuri concrete.De ceva timp pe prietena mea o doare burta in partea stanga, iar apoi cateodata se extinde in toata burta.Nu merge mai des la WC ca de obicei, dar o mai doare capul.Am facut dragoste dar tot timpul protejat si nu cred ca s-a intamplat nimic din ceea ce nu vrem sa se intample. Voi ce credeti, de unde este aceasta durere? Oare a ramas cumva gravida? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Atunci poate fi o inflamatie,un chist, daca o doare in zona ovarelor...pot fi multe cauze, cea mai simpla care am suspectat-o eu a fost exclusa.nu stiu.mai sigur e sa mearga la un medic pentru ca raceli repetate si inflamatii ale colului uterin pot duce(cand va fi mai in varsta)la o gramada de chestii nasoale.Imi pare rau ca nu iti pot fi de folos si apreciez faptul ca te preocupa starea prietenei talehappysunt putini ca tinewinking

7 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Nu stiu, dar nu cred ca este cineva de aici in masura sa spuna ce poate avea prietena ta, in afara de un doctor desigur. Insa nu ai precizat multe lucruri de exemplu cand o doare, daca dureaza de ceva timp sau numai cateodata, in urma/in timpul contactului sexual sau daca a avut menstruatie cu aceasta durere? Oricum daca durerea persista cel mai sigur este un medic de familie. Poate avea colita/apendicita...cine stie, depinde de simpome de frecventa lor si de cat de grave sunt. Multa sanatate!

| Mihaitza18 explică (pentru tabittha):

Pai de exemplu astazi a durut-o in jurul ore 20:00, nu are asa o etapa a zilei in care poate sa o doara.A avut menstruatie iar dupa 2 zile de la terminarea ei am facut actul sexual.Pana sa vina menstruatia a mai avut dureri de burta, ma gandesc ca a racit cu timpul asta tinand cont ca este foarte sensibila''jos''. Durerile nu sunt in fiecare zi, azi poate sa o doara maine nu.

| pitbull93 a răspuns (pentru Mihaitza18):

Poi nu sunt doctor dar cam asa a patit si prietena mea, si eu m-am speriat ca a ramas dar nu a fost asea pur si simplu o raceala la organele alea,

| alexiaa a răspuns:

Nu cred ca e gravida.Clar cel mai bine ar fi sa mearga la medic.O doare in timpol sau dupa actul sexual? Nu cumva esti mai bine"dotat", ca si asta poate fi un motiv.

| Mihaitza18 explică (pentru alexiaa):

Nu este vorba de dotarea mea, nu conteaza daca e inainte actului sau dupa, intr-o zi oarecare.Multumesc

| alexiaa a răspuns (pentru Mihaitza18):

Atunci poate fi o inflamatie,un chist, daca o doare in zona ovarelor...pot fi multe cauze, cea mai simpla care am suspectat-o eu a fost exclusa.nu stiu.mai sigur e sa mearga la un medic pentru ca raceli repetate si inflamatii ale colului uterin pot duce(cand va fi mai in varsta)la o gramada de chestii nasoale.Imi pare rau ca nu iti pot fi de folos si apreciez faptul ca te preocupa starea prietenei talehappysunt putini ca tinewinking

| alina58 a răspuns:

Un control ar rezolva toate suspiciunile.

| pitbull93 a răspuns:

Poi daca ai facut protejat nu are cum da sigur tot timpu ai avut protectie, chiar si dp ce te termini daca nu folosesti protectie ramane