| XxElectronxX a întrebat:

Serus! Am o problema :-( Am niste anumite "pofte sexuale" si nu mi le pot satisface doar daca ma masturbez si am ajuns sa o fac zilnic :-( Cum pot sa le elimin? Nu vreau raspunsuri la caterinca

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut.probabil ca ai mult timp liber si iti permiti sa te gandesti la sex daxa te ajuta si nu iti este rusine poti merge la un pshiolog sa discuti cu el de preferat sa fie barbat pentru a nu te rusina sper sa nu fie cazul. Elimina acele pofte sexuale prin activitati indiferent ce activitati, plimbari, alergat, iesiri cu prieteni etc.Si sa stai mai mult printre oameni si pe afara pentru ca, chiar daca ai pofta de o masturbare nu prea vei putea ca nu vei avea unde. Si cel mai mult conteaza vointa ta asta este cel mai important stai linistit si eu am perioade cand ma masturbez de 2-3 ori/ zi iar apoi pot sa stau si 1 luna fara sa ma masturbez din acest motiv am zis ca depinde vointa daca vreau ma las purtat de aceste ganduri iar daca nu pot bine mersi sa zic Nu.
Succes!

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu ai de ce sa elimini masturbarea, ea ascute mintea si imbunatateste activitatea creierului

| AndreyBorona a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Imi dau seama ca tu ai activitatea creierului foarte imbunatatita laughing

| minrest a răspuns (pentru AndreyBorona):

Pai este, sa stii, un tip inteligent. Dar e in ciuda masturbarii (daca cumva se masturbeaza excesiv, ceea ce nu cred ca e cazul), nu datorita ei.

| mihai69 a răspuns:

Păi se pare că ai găsit o metodă. Și nu e nicio problemă s-o faci!
Măcar până o să ai o relație cu o fată; după aia o lași pe ea să ți-o facă.winking

| T0T a răspuns:

Iti gasesti o gagica cu care sa le satiasfaci.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-ai obisnuit sa te masturbezi zilnic, este greu sa te lasi de acest obicei. Singura solutie este sa-ti gasesti o fata pe care sa o iubesti si sa te iubeasca.

| minrest a răspuns:

De eliminat, nu le poti elimina. Nu cred ca ai vrea sa ajungi asexuat. Dar pot fi limitate, si este chiar destul de usor. Unu' la mana, la tine aceste pofte sunt asa puternice pentru ca esti foarte sanatos, esti plin de energie. Tebuie sa consumi aceasta energie in mod util prin sport, printre alte multe beneficii iti rezolva si problema asta. Doi la mana, cand te gandesti la sex, schimba gandurile, amana-le, limiteaza-le durata. Nu incuraja fanteziile excitante. Evita pornografia. Corpul se va adapta repede la cerinte sexuale mai mici. Iti vorbesc inclusiv din experienta. Salut si succes.

| Danysan a răspuns:

Fa altceva care sa iti ocupe timpu.Practica un sport sau gaseste-ti alta ocupatie.Pe de alta parte poti sa incerci sa iti gasesti o partenera sexuala care sa te satisfca.Sexu e cel mai indicat in cz tau.Sexu te va relaxa si iti va tine poftele ocupate pentru o perioada indelungata, vi fi satisfacut.O alta metoda mai brutala ar fi sa constientizezi tu insuti ca masturbarea nu e ceva normal si poate dauna.Incearca sa iti faci o masturbare agresiva care sa se transforme in durere.E stiut ca masturbarea mecanica indelungata duce la probleme in privinta organului copulator.Deci daca o sa te doare ca naiba o sa iti piara si pofta.O a treia varinata ar fi o sedinta sado laughing. Stiu ca suna aiurea dar am vaz undeva ca daca in momentu in care te ia poftele iti arde unu cateva dupa ceafa cu timpu o eviti de teama durerii.Vre-o 30 de biciuri a la Maximus Aurelius peste buci cum se aplica in batalioanele romane si sa vezi ca o sa iti piara orice pofta.Tu alegi. seara faina.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Asexuat in niciun caz nu cred ca vei deveni din moment ce ai dorinte sexuale si iti doresti o partida de sex. Asexuat inseamna: ştiinţă, termenul asexuat se poate referi la un organism care se reproduce fără activitate sexuală cu un alt organism.

Mai pe larg, asexual a ajuns să însemne să fii lipsit de sexualitate, ceea ce de multe ori poate include:

- că nu eşti atras sexual de ceilalţi;

- nu eşti considerat atractiv sexual de către ceilalţi;

- nu doreşti interacţiuni sexuale cu alţii;

- nu faci sex.

În ultimul deceniu, în mare parte din cauza Internetului, un grup de oameni au ajuns să se identifice ca fiind asexuali şi cred că termenul ar trebui să fie utilizat ca o orientare sexuală unică.

Deşi nu se pot face generalizări, persoanele care se identifică drept asexuali spun că deşi doresc legături cu alte persoane, ei nu doresc ca acestea să fie sexuale şi nu suferă din cauza lipsei de dorinţă sexuală.

| minrest a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Domnule, am folosit termenul ''asexuat'' ca o metafora. Adica, atat de putin interesat de sex incat parca ai fi asexuat. Asta ar fi fost, dupa mine, starea lui daca ar fi eliminat, cum isi propunea, poftele sexuale. Salut.

| AndreyBorona a răspuns:

Gaseste o alta ocupatie care sa iti placa cat mai mult, pana uiti, si daca tot nu reusesti ar trebui sa incerci sa faci sex.