| InYourMind a întrebat:

Sexul este o necesitate sau o placere de moment ce trebuie satisfăcută?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu stiai, asa ai aparut si tu pe lume, ca si parintii tai si ca orice om de pe lumea asta. Bineanteles ca este si o placere. Daca nu era, pamantul era gol.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O nevoie a vieții. Fiindcă unii nu se grăbesc, sau uită, ea este resimțită ca o nevoie urgentă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate sa fie... chiar ambele lucruri.
Cineva vrea sa isi satisfaca o nevoie, cineva simte ca trebuie sa faca asta, altcineva vrea sa faca asta pentru a face un copil, altcineva poate face asta pentru "cariera", iar altcineva pentru altceva.

Pur si simplu, nu merge generalizat doar intr-un singur fel.
Numai bine ^_^

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Auzi la el, carierahee hee dacă te reprofilezi sa ma anunți sa te manageriez

| TheGentleman a răspuns (pentru Catrice):

Prostituatele ce sunt, dacă sexul nu e carieră? ce e greșit în ce a zis?

| Catrice a răspuns (pentru TheGentleman):

Prostituția e legala în vreo 3-4 țări din lume poate nici atâtea.
Și dealerii au cariera în acest caz.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este necesitate si placere.

| LoveSleep a răspuns:

Nici una nici alta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sexul este o necesitate si pentru sanatatea persoanei. Societatea de sexologie din SUA a scos pliante distribuite in scoli - licee - in care se spune ca sexul sau masturbarea de 2-3 ori pe saptamana determina o reducere de 2-3 ori a frcventei lor la medic.
Abstinenta detemina dereglari inclusiv psihice.
Sexul influienteaza in proportie de 60% viata unui om de-a lungul vietii.

| Apokales a răspuns:

Da. O necesitate pentru continuitatea speciei si o placere de moment ce trebuie satisfacuta, intr-un fel sau altul happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna mai ok întrebarea dacă spuneai necesitate sau moft.
Cred că depinde de persoană... unora le vine foarte greu să trăiască fără asta, alții o fac doar din plăcere, alții nici nu vor să audă...

| UnDiavol a răspuns:

Dacă nu exista iubirea Adevărată nu exista nimic Absolut nimic
poți face sex cu oricine dar nu Poți sa iubești cu Adevărată din toată inima și tot sufletul pe oricine

| dragodana a răspuns:

Salut!
Doar oamenii, minutele bonobo și delfinii fac sex de placere.Restul doar pentru perpetuarea speciei.

| doctorandus a răspuns (pentru dragodana):

Mda, o teorie câștigă teren: că oamenii și bonobo sunt specii de cimpanzei.

| TLF92 a răspuns:

Ca o definitie cred ca e o necesitate si o placere de moment pentru persoane cu dar de la dumnezeu si ceva greu de realizat pentru altii batuti de soarta

| StupidOgre a răspuns:

Sexul e o necesitate doar pentru procreere,dar placerea sexuala nu cred ca este o necesitate pentru ca nu mori doar pentru ca nu faci sex,adica nu este o nevoie de baza ci mai mult un moft, sexul intra in aceeasi categorie de placeri precum fumatul, consumul de alcool, drogurile, placerea de a manca

| JojelJelosu a răspuns:

Este a doua viata.

| PaulBarosanu a răspuns:

Sexul este temporar, pocăința este eternă!