| Marina112000 a întrebat:

Sexul într-o relație este baza? Toți prietenii mei se despart de mine deoarece nu vreau sa îmi încep viața sexuală deocamdată menționez că fac 17 peste 3 luni...Insă incă nu-s pregatită și îmi e frică de părinți...cam cât contează sexul într-o relație?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand sexul e baza aia nu e relatie e aventura sau interes sexual, baza e iubirea, intelegerea, comunicarea

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Teoretic, dar ia vezi daca nu iti faci treaba de barbat, poti sa fii tu cat vrei de iubitor intelegator si comunicativ, femeile au nevoie de orgasme happy

| RAY a răspuns (pentru HadesSs):

Si noi la fel,dragostea este un factor important,femeile vor un badboy,unu un iubit intelegator si comunicativ,vor drame,femeile au tendinta de a se vrea indragostite mereu si sa sufere,ele prefera barbati nesimtiti,rai, agresivi, indiferenti, reci, smecheri de cartier mascul alfa

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Iar baietii trebuie sa asteapte un an dupa ea, apoi fac dragoste, ea isi da seama ca e placut dar parca nu s-ar rezuma la un baiat tot restul vietii, asa ca mai sta un pic cu el apoi vrea altul sa vada cum e si cu altul.Dar na baietii trebuie sa astepte happy

| RAY a răspuns (pentru HadesSs):

Daca acel baiat e prost,daca era barbat nu statea un an dupa fundul ei,sunt catelusi,masculi cu gene slabe, un mascul alfa nu sta un an dupa una cateva saptamanii maxim, fetele te baga in zona prieteniei si profita de tine, fetele vad asa baieti
baieti cu gene slabe =beta buni de prieteni iar in viitor buni ca providers
barbati cu gene bune =mereu buni de sex
ala care sta un an poseda gene slabe, existenta lui e o eroare a naturii, cand sexul opus te respinge e semn ca natura nu te doreste si invers desigur, peste 90% din masculi nu poseda gene bune, de asta femeile nu gasesc barbatul potrivit ca aia deja au iubita

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Eram ironic avand in vedere ce a zis o doamna mai sus sa astepti un an doi laughing

| RAY a răspuns (pentru HadesSs):

Nu e ironie, sunt multe intrebari cu subiectul am stat dupa una 1, 2 ani dar nimic,asta pentru ca ei cred ca sufletul conteaza si ca fetele pun pret pe carcater,personalitate si ca vor baieti cuminti,buni, ce sa faca un baiat cuminte, bun ca vanator? creierul nostru e tot acolo in trecut, de asta avem vici, pasiuni, credinte, dogme etc
daca ai aduce o femeie de acum 1 milion de anii ar alege acelasi barbat ca o femeie de azi, preferintele nu au evoluat pentru ca preferintele a dus specia mai departe, femeile cauta un barbat bun, cuminte doar cand se compromite cu unu pentru a face o casa dar natura lor nu poate accepta asa ceva, asa ca apare stresul, depresia

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cineva care te iubeste cu toata inima, nu conteaza cat asteapta sa faca sex, poate sta pana esti tu dispusa, 1-2 ani, chiar o perioada nedeterminata.

Cei care se despart de tine, pentru ca nu vrei sa faci sex cu ei, ar trebui sa-ti dai seama, ca de fapt nu vor decat sex de la tine.
Eu nu as da nici macar un scuipat pe astia, care cer asa ceva!
La varsta asta, 99% dintre baieti nu vor decat sex, pocnesc hormonii in ei, si nu vor altceva!
Vezi-ti de drum fetita si da-le pace, ca nu ai pierdut nimic, poate este mai bine sa vezi clar cine te vrea doar pentru sex si cine te vrea pentru ca te iubeste si are sentimente puternice pentru tine. Nu-ti distruge viata acum al 16 ani, mai asteapta, mai cauta!

| SG1995 a răspuns:

Sexul e de baza intr-o relatie cand acolo exista doua lucruri, respect si intelegere. Sa faci sex doar ca asa vrea unul inseamna sa-ti calci pe princi, nu fa sex doar pentru ca cineva iti cere asta, ci fa-o pentru ca simti asta. Daca acel cineva te iubesti nu iti va cere ceva ce nu poti sa-i oferi inca.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

De parinti nu trebuie sa-ti fie teama; dar nici sa iti incepi viata sexuala nu este o rezolvare a prieteniilor/iubirilor acestei varste!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Înseamnă că cei ce te-au înconjurat până acum si se despart de tine pentru acest motiv nu ti-au fost prieteni, ce dimpotrivă voiau ceva de la tine. cest pas îl faci când esti tu pregătită nu când te zorește cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici n-ai de ce sa ti-o incepi, ai 16 ani.Nu e deloc baza.Este important, conteaza, dar si mai importanta e iubirea, intelegerea. Daca se despart de tine pentru ca n-ai vrut sa faci sex cu ei inseamna ca ei de fapt nu tineau cu adevarat la tine.Viata sexuala ti-o incepi cand consideri tu ca trebuie, nu cand vrea x sau y.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,baza mare.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man, fiecare om pune pret pe ce simte el ca e mai important in relatie. unii prefera sexul si atractia fixiza, altii vor decat bani. exista si oameni care vor dagoste si un partener care sa ii intelega dar mai rar...

| SG1995 a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Dupa cum scrii pare ca ar ray cu alt cont. smug laughing

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Te referi la gramatica sau la modul cum a scris?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

La modul cum a scris, e in genul tau.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Wow eu credeam ca sunt unicat man

| marriancosmin a răspuns:

Pentru fiecare persoana/relatie, sexul conteaza mai mult, sau mai putin. Poate Pentru mine conteaza in proportie de 70%, pentru tine, 40%. Fiecare face sex in functie de cat are nevoie, sau de cat are nevoie partenerul. In concluzie, nu pot sa spun ca estee chiar baza, dar conteaza ffoarte mult. Si daca se despart de tine din cauzza faptului ca tu nu vrei sa faci sex, inseamna ca pentru asta te-au luat. Daca tu nu vrei sa faci sex, cauta pe cineva care sa nu vrea doar "sa te ****"

| ficusdegradina a răspuns:

Sexul variaza ca importanta. Daca partenerul tau te iubeste cu adevarat, iti garantez ca va fi dispus sa te inteleaga. Prietenii tai de pana acum cauta doar asa ceva iar daca interesul tau intr-o relatie nu corespunde cu al lor, nu ezita sa faci pasul inapoi si nici nu regreta. Sunt destui baieti care sa vrea si sex si sa fie dispusi si sa faca compromisuri pentru partenera lor daca amandorura va convine unuia de celalalt. In viitor, cand vei fi majora, sa stii ca sexul e destul de important intr-o relatie, dar pana nu aveti amandoi 18 ani, asta nu se mai aplica. Daca amandoi va doriti asa ceva acum, foarte bine, atata timp cat totul e cu cap, daca nu, refuzul nu trebuie sa insemne sfarsitul relatiei, decat daca cel refuzat nu cauta o relatie ci doar sex.