| Tatiana33 a întrebat:

Sexul,nu este pentru toti placut?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca nu ii cu forta, da

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este placut pentru toti. Cei ce ti-au raspuns mai sus sunt niste tineri care habar n-au. Sunt asa numitele persoane "frigide" care nu au o atractie sexuala fata de nimeni si daca faci sesx cu o asemenea persoana chiar nu-i place.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba da, este placut pentru toti

| corbulalbrosu a răspuns:

Contrar impresiei general incetatenite sexul nu ofera intotdeauna placere sau senzatii deosebite de maxima satisfactie adica orgasm in cazul femeilor, la terminarea actului sexual. In cazul barbatilor rata de esec se poate considera ca fiind nesemnificativa.

| mihai69 a răspuns:

Culmea este că nu. Mai ales când e vorba despre un viol, de exemplu. Dar nu numai.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de persoană. În general tuturor le place dar nu din prima încercare.

| raluk27 a răspuns:

Ba daaa. Dar ar fi si mai plăcut, daca n-ai mai pune virgula între subiect și predicat.

| Seba2013 a răspuns:

Este ca si cum ai spune:
Bomboana nu este dulce pentru toti?
Desigur ca este placut sexual.
De ce?
Pentru ca acei nervi din organele sexuale, se proiecteaza intr-un centru din creier.
ACEST CENTRU DIN CREIER CAND SE ACTIVEAZA EXPERIMENTAM PLACERE.
Odata ce ai invatat ca sexul produce placere, incepi sa te condtionezi(conditionament clasic), la stimuli din exterior.

Incepi sa asociezi atributele sexuale ale oamenilor cu placerea simtita, atunci cand se stimuleaza, de aceea nu este permis exibitionismul in orice zona.

Lucrul acesta este placut, dar este construit sa se activeze ocazional, se cheama sistemul nervos simpatic.
Daca se activeaza incontinuu, produce probleme de sanatate.

Celalat sistema a fost construit pentru o activitate contiuna, se cheama sistemul nervos parasimpatic.

Placerea nu este sinonima cu satisfactia.

| Xpressurself a răspuns:

Ba da, insa este necesar sa gasesti un baiat care sa stie sa se poarte cum trebuie cu tine. daca nu, macar considera sa stii tu cateva reguli de bazasi fa un minim efort sa le respecti.
1. asigura-te ca te iubeste. cum? lasa-l sa astepte cateva saptamani si vezi daca are rabdare sa astepte pana te simti tu pregatita
2. daca nu stie explica-i ca este necesar sa te "incalzeasca" inainte sa faceti sex. uneori este nevoie de ceva mai multa vreme pana te simti pregatita. asta depinde si de starea de spirit in care te aflii, la fel de libidoul tau
3. asigura-te ca il iubesti. fara iubire reciproca la unele persoane sexul nu aduce placere

| Iridescent a răspuns:

Sexul face parte din natura umana.E o nevoie fizica si psihica. Nevoia asta are si efecte miraculoase asupra multor barbati, le intuneca ratiunea.