| kiki888 a întrebat:

De ce e sexul placut?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că este o sursă de îmbogățire financiară!
Pa, pa.

| mariamarybu a răspuns:

Pentru ca avem prea multi hormoni in noi...

| wolder a răspuns:

Ca sa nu fie neplacut!
Nu ma intereseaza de explicatii plictisoare religioase, dar e pentru a perpetua specia umanabig grin

| Zenit313 a răspuns:

Explicatia robotilor religiosi:
Ca sa fii tentat(a) sa pacatuiesti ca ajungi in IAD.
Deci Dumnezeu e sadic,ii plac glumele.

Explicatia adevarata,stiintifica:
Sexul este placut deoarece,a permis perpetuarea speciei umane,sistemul imunitar este intarit,elimina stresul, arde calorii, dezvolta activitatea cerebrala si circulatia, scade posibilitatea sa faci cancer, imfrumuseteaza parul si pielea..etc.
Pentru ca are efecte benefice, natura a evoluat in asa fel incat sexul sa fie placut.
Avem foarte multe terminatii nervose la nivelul organelor genitale, si excitarea lor provoaca placere.
Sunt multe de spus, dar consider ca este suficient.
Trebuie spus ca:
Ceea ce este prea mult strica, are si efecte negative in special la barbati.
Sperma contine contine 5-7 calorii, fructoza, apa, vitamina C, acid citric, enzime, proteine si zinc. O adevarata resursa de vitamine. Consistenta ei se poate asemana cu un ou crud.
Sunt foarte multe de spus in legatura cu efectele negative, dar acestea au loc atunci cand este mai mult sex decat poate corpul, il seci de enrgie, neuronii se distrug..etc.

Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina ma cu intrebarile astea aiurea la bascaleala chiar nu ai ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stimularea sexuala stimuleaza anumiti senzori cin dorpul omenesc, care sunt conectati la creier in zona de perceptie a placerii.
De asta simti placere si daca nu faci sex, ci doar te mangai sau te auto-stimulezi.

| Satango a răspuns:

Dumnezeu ne-a spus asa: Decat sa iti imparti trupul mai multor persoane mai bine sa faci asta doar unei persoane ( sotiei tale /sotului tau) pentru a face copii dar nu din placere.
In ziua de azi asa au ajuns oamenii, chiar si la tv sau un site gasesti astfel de prostii. Dumnezeu sa n-e ierte. Pentru ca nu n-e dam seama de greselile noastre. happy

| Mao a răspuns (pentru Satango):

Asta era pe vremea când fetele şi băieţii se căsătoreau la 13-14 ani şi nu exista posibilitatea divorţului (nu se iubeau, şi ajungeau să se înşele într-un final).
Plus, dacă ne-am lua după Biblie şi simplul fapt că raţionăm e un păcat. Dacă am respecta cu toţii poruncile, am fi mici roboţei care nu gândesc şi nu trăiesc. (şi să îţi pese de cum arăţi / te îmbraci / de ce anume mănânci / bei, e păcat. dar nu cred că ţii cont de el)

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru Mao):

Nu e adevarat. femeile cam la 20 si barbati la 40.

| bombonika18 a răspuns:

Pai..momentul acela in care ti-o tragi este fenomenal, deoarece ai o conexiune cu penisul lui, si simti cum intra in tine, in acea zona in care simti de parca ala e locul lui, si apoi o sa iti doresti sa ramana acolo, cand nu esti langa aceea persoana, simti nevoia de sex instinctiv, iar de aceea ajungi sa folosesti chiar si obiecte"casnice sau electrocasnice"..incearca si tu, este minunata senzatia, si daca esti in cautare de ceva mai hard, si te-ai plictisit de negrii care stau pe langa tine, combina sexul casnic cu cel electrocasnic. funda?

| Alexandra18Doolce a răspuns:

Ca asa e... Terminativa cu prostii du-te si fga sex si vezi de ce e