| NeedHelpss a întrebat:

Viata sexuala iti afecteaza dezvoltarea muschilor, cand faci sala? Adica stiu ca prin ejaculare, pierzi vitamine, etc, si ma intreb daca sexul iti afecteaza dezvoltarea muschilor, si daca da, cam cat de des ar fi indicat si cand?

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu-ti afecteaza nimic.

| greyhound a răspuns:

Nu se stie in ce masura sexul afecteaza cresterea musculara; eu cel putin, din cate am citit, n-am ajuns la nici o concluzie.
Vitaminele si mineralele se pierd si cand mergi, n-are sens sa-ti faci griji cu privire la sex si ejaculare.
Logica mea spune ca sexul ar dauna cel mult la partea cu energia.

| karsivan a răspuns:

Doamne nu-mi vine sa cred, nu are treaba sexul si sala, doar nu vrei si program de sex, poti face sex cat te tin muschii nu te afecteaza cu nimic poate doar nu mai ajungi la sala dupa ce ai tras la rame in pat atat.

Răspuns utilizator avertizat
| justfreelove a răspuns:

Sexul este cel mai bun sport inventat de om. O viata sexuala implinita duce la o dezvoltare armonioasa a structurii anatomice si psihice. Sala in schimb, duce la dezvoltarea masei musculare din anumite zone din motive publicitare. Te duci la sala sa arati bine facut sa poti sa agati fete mai frumoase si sa faci sex mai des. Daca faci sex des (cu tine insuti nu se pune) si fara sa te duci la sala, atunci ai sa te dezvolti corect. Daca te duci la sala dar faci sex din an in paste, atunci ai sa dezvolti un complex de inferioritate si ca urmare o sa te simti atras de persoanele cu care ai sa poti fi in largul tau, mai exact alti baieti, colegii de sala etc (o sa devii bi, posibil gay pasiv).