| anonim_4396 a întrebat:

Sexul sau masturbarea afecteaza ciclul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi chiar culmea ca prin practicarea masturbarii si mai ales a activitatii sexuale sa apara probleme sau sa fie afectat catusi de cat in vreun fel ciclul menstrual. Din contra, o activitate sexuala constanta si de lunga durata practicata regulat, de obicei poate sa regleze ACTIVITATEA HORMONALA din organismul femeii si implicit si stabilizarea desfasurarii ciclului menstrual. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum poate regla activitatea hormonala daca ati spus ca activitatea sexuala nu afecteaza hormonii

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu,ciclul este afectat de dereglările hormonale normale la pubertate, ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Nu pot afecta

| Gofigi a răspuns:

Nu