| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea sau sexul afecteaza hormonul luteinizant? Sau ovulatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum am precizat deja prin raspunsul oferit intrebarii anterioare :
""Nici m asturbarea si nici sexul indiferent cat de des si de intens sunt practicate niciodata NU vor afecta glanda HIPOFIZA si nici activitatea acestei glande situate in creier, glanda endocrina cu rol determinant in producerea si existenta hormonului luteinic."" In continuare suplimentar celor afirmate, trebuie sa afli si sa stii ca : ''Masturbarea sau sexul'' niciodata nu va putea afecta OVULATIA, fiindca acest proces este stabilit si dirijat STRICT HORMONAL de catre modul in care se desfasoara activitatea hormonala proprie. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu, nu afecteaza.

| stefan1993ful a răspuns:

Deci te.ai masturbatus...hmm de cate ori?

| aXy99 a răspuns (pentru stefan1993ful):

In ce loc, cu ce obiect, cu ce tehnica, cat timp, cate 0rgasme ai avut?
Ai omis intrebarile astea, esentiale de altfel.