| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca imi lipseste ceva dar nu stiu ce, ma simt trista dar nu stiu de ce, am un gol... ascult melodii si imi vine sa plang straight face.

Nu stiu de ce.

19 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Probabil si atmosfera de afara te deranjeaza deoarece nu este soare.
Incearca sa vorbesti cu o prietena, un amic si poate vei uita de acest gol.
Succes si sanatate!

| mat31new a răspuns:

Si eu ma simt la fel, asa ca mananc biscuiti.

| neutrino a răspuns:

Printr-o astfel de stare, usor depresiva, trecem cu totii, din cand in cand. Daca plansul te ajuta, si de obicei ajuta, poti plange linistit/a.

| Danysan a răspuns:

Esti singura -inimioara a inceput sa ia atitudine (daca nu ai pe cineva) si vrea pe cineva aproape de tine :-p Fundita?:-D?

| Demonull a răspuns:

Nimic anormal.plangi daca prin asta de descarci si ca sa iti treaca mai repede iesi cu fetili la suc club bar etc

| LineGuide a răspuns:

Exista in viata oricui un sentiment de lipsa a cuiva, dar in general este de la factorii pe care mereu nu ii baga inseama si totusi il influenteaza.
Mult noroc!

| Raiiiisa a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva,dar imi trecea repede.

Cred ca tot ceea ce iti lipseste tie,este o persoana draga de care ti-e foarte dor,care ai vrea sa fie acum langa tine,sa te alinte, sa te pupe, care sa te tina in brate si langa care sa te simti prostejata si in siguranta.

Uneori si eu as da totul ca sa am o astfel de persoana langa mine, dar va veni si vremea aia.
Deci fii optimista si zambeste, uita-te putin in jur si pretuieste tot ce ai.

| varcolaccc a răspuns:

Sentimente care provin din ceva care te-a afectat emotinal. Sau ai o stare ciudata pe moment. Nu stiu sigur ce sa iti răspund. Deci încearcă sa gasesti problema ca sa o poti remedia

| ShadeAdda a răspuns:

Incearca sa faci altceva decat sa te gandesti la nemurirea sufletului... Si eu am avut de cateva ori in viata astfel de stari (depresia - nu stiu de ce apare, eu nu sunt deloc depresiva, si totusi n-ai cum sa scapi de ea. E normal) si in acele momente am facut tot posibilul sa fac altceva cu care sa-mi distrag atentia si sa-mi ocupa timpul. Citesc. Ma joc pe PC. Ma uit la un film. Ascult muzica antrenanta. Stau pe langa parinti. Butonez telefonul. Gatesc. Merg la o plimbarica cu castile in urechi. Fac gimnastica. Dansez. Dorm. Cotrobai prin camera (shhhh nu se stie niciodata ce pot gasi... hmmm. laughing ). Fac curatenie prin casa. ORICE merge.
Si stiu ca atunci cand am o astfel de stare nu-mi lipseste nimic. Nu m-a afectat nimic emotional. Asa ca n-am la ce sa stau si sa analizez, sa-mi bat capul de pomana.
Iti va trece de la sine, crede-ma.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Cred ca toti trecem macar o data prin asta. Lipseste ceva, cum ai zis si tu. Cine stie, poate vrei ceva mai mult de la tine, poate vrei sa realizezi ceva, poate iti este dor de cineva si acel gol se mareste incet, incet, dar sigur. Numai tu poti sa raspunzi, chiar daca crezi ca nu stii, priveste mai atent in acel gol si vei realiza. happy Vorba aceea: Capul sus! happy O seara buna sa ai!

| tranquilaaa a răspuns:

Părerea mea este că ţi-e dor de cineva şi nu-ţi dai seama. Încearcă să vorbeşti cu cât mai mulţi oameni, astfel nu te vei simţi singură.

| pilifalexandru a răspuns:

Se numeste depresie, ceva in subconstientul tau a fost "deranjat" o dorinta neimplinita, o mica frustare, o neplacere, solutia este sa cauti cauza si sa o inlaturi.

| Alexu9696 a răspuns:

Iti lipseste dragostea? Golul ala poate fi umplut cu mai multe lucruri, prieteni, familie, distractie

| NickName10 a răspuns:

Trebuie sa dai un sens superior vietii tale. Poate ca subconstientul tau s/a saturat si el de prea multa superficialitate poate, epidermic, şi vrea altceva...

| subcarpatii a răspuns:

In momente ca acestea este bine sa stai in pat si sa incerci sa te odihnesti cat mai mult si sa descoperi cauza acestui "gol".

| sSakuraSs a răspuns:

Hi :*! Si eu am acelasi 'GOL'... Depinde de tip de relatiile cu prieteni, faminia.Sau amoroase depinde daca te-ai certat cu Prietenul-Prietena su daca te-ai certat cu un prieten-prietena buna, sau cu um mebru al familiei.Trebuie sa te impaci cu gandul ca va fi o vreme in care totul va fi bine.Gandeste-te la momntele care zambeai. Descarcate sau povesteste unui prieten bun in care ai increde ...Despre Gol. Succes :*!

| Calynxxx a răspuns:

Iti lipseste dragostea.

| Melisa93 a răspuns:

Sunt asa momente, si eu am avut, totul va trece de la sine.nu exista o anumita solutie, e o perioada mai dificila in viata ta cand totul nusi mai are rostu.cred eu sa iti treaca mai repede, gasaste-ti un iubit si vei vedea cum se vor schimba lucruriletongue te-am pupat:* BAFTAwinking

| Danysan a răspuns (pentru Melisa93):

Spune-i direct ca o ia inima pe aratura la un moment dat din cauza singuratatii mai ales la fete -cere afectiune si ar trbuii sa reactioneze ca atare.